"Anlaşmazlığın faturası tüketiciye"

"Anlaşmazlığın faturası tüketiciye"

Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL Kalabak suyunun sakalar tarafından hala 1.45 TL’ye satıldığını belirterek, " ESKİ tarafından açıklanan tavan fiyat 1.40 TL üzerinde su satıyşı kabul edilemez" dedi....

Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL Kalabak suyunun sakalar tarafından hala 1.45 TL'ye satıldığını belirterek, " ESKİ tarafından açıklanan tavan fiyat 1.40 TL üzerinde su satıyşı kabul edilemez" dedi. Genel Başkan Süleyman BAKAL şu açıklamayı yaptı:. "Eskişehir'in alameti farikası Kalabak suyunun tadı kaçtı. 1.1.2010 tarihinden bu yana 13 gündür tüm sakalarca 12 litrelik damacana Kalabak suyu KDV dahil 1lira 45 kuruştan satılmaktadır. ESKİ (Eskişehir Su kanalizasyon idaresi) 04.01.2010 tarihinde 12 litrelik damacana kalabak suyunun tavan olarak makul görülebilecek fiyatının KDV dahil 1 lira 40 kuruş olduğunu açıklamıştır. Bu fiyata uymayan sakalara çeşitli yaptırımlar uygulayacağını belirtmiştir.
13 gündür 12 litrelik damacana kalabak suyunu tavan olarak makul görülebilecek fiyatın da üstünde satan sakalara Eski hangi çeşitli yaptırımları uygulamıştır.
Tüm tüketiciler 5 kuruşun hesabını yapmalı sakalara 12 litrelik damacana kalabak suyu için Eski tarafından makul tavan fiyat olarak açıklanan KDV dahil 1lira 4o kuruş ödemelidir. Tavan fiyatın da üstünde su satmakta ısrar eden sakaları çeşitli yaptırımlar uygulaması için Eski genel müdürlüğünün 324 30 20 telefonuna veya ALO 185 su hattına bildirmelidir. Eski ve önemli bir kamu hizmeti yapan sucular odamız kar paylaşımını kendi aralarında yapmalıdır. Kar paylaşımındaki uyuşmazlığın faturası tüketiciye kesilemez."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.