Asil'den Milli Eğitim Bakanına soru önergesi

Asil’den Milli Eğitim Bakanına soru önergesi
MHP Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU tarafından sözlü olarak cevaplandırılması için soru önergesi verdi.Asil önergesinde31.05.2006 tarih ve 26184 sayılı resmi gazetede yayınlanan...

MHP Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU tarafından sözlü olarak cevaplandırılması için soru önergesi verdi.
Asil önergesinde
31.05.2006 tarih ve 26184 sayılı resmi gazetede yayınlanan Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin 12. maddesinde "Özel eğitim hizmetleri kurulu, özel eğitim değerlendirme kurul raporu doğrultusunda özel eğitime ihtiyacı olan bireyi uygun resmî okul veya kuruma yerleştirir." Amir hükmünü içerdiğini belirterek, şu örüşlere yer verdi; "Yönetmeliğin amir hükmü olan Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu Eskişehir ilinde oluşturulmuş mudur?
Yönetmeliğin yayınlandığı tarihten bu güne Eskişehir ilinde Bakanlığınıza bağlı Özel eğitim okullarında kapasitelerinin yarısından fazlası boş olmasına rağmen haklarında Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu tarafından özel eğitim okullarına yönlendirilen öğrencilerin bu okullara kayıt ettirilmemesini kaynak ısrafı, görev ihmali ve Özel Eğitime muhtaç bu öğrencilerin temel eğitimden yoksun bırakılması olarak görüyor musunuz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.