"Astroloji güzel bir uğraş"

"Astroloji güzel bir uğraş"

“Astroloji güzel bir uğraş!”Astrolog Duygu Alkan, astrolojinin bir bilim ve sanat olduğunu söyledi. İnsan ruhunu, davranışlarının nedenini, kendini nasıl geliştirebileceğini, yeteneklerini ve potansiyellerini astroloji yardımıyla...

"Astroloji güzel bir uğraş!"

Astrolog Duygu Alkan, astrolojinin bir bilim ve sanat olduğunu söyledi. İnsan ruhunu, davranışlarının nedenini, kendini nasıl geliştirebileceğini, yeteneklerini ve potansiyellerini astroloji yardımıyla görebiliyoruz diyen Alkan, bu yılın en şanslı burcunu da açıkladı. Alkan, "Astroloji kendimizi keşfetmek için çok güzel bir yöntem. Aynı zamanda öğrenmesi çok zevkli" dedi.

Röportaj

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

İsmim Duygu Alkan. İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunuyum. Londra'da bir astroloji üniversitesi olan Faculty of Astrological Studies'den eğitim aldım. Yurtiçi ve yurtdışında konferanslara katılmaya devam ediyorum. Eskişehir'de danışmanlık yapan ve eğitim veren tek astroloğum.

Astroloji nedir? Astrolog kimdir?

Astroloji; gökcisimlerinin hareketleri ile yeryüzündeki olaylar ve insan davranışları arasında benzerlik olduğunu öne süren, geçmişi binlerce yıl geriye uzanan bir bilim ve sanattır. Bütün uygarlıklar tarafından tarih boyunca çalışılmış bir konudur. Astrolojinin kelime anlamı yıldız bilimi demektir. Astroloji çalışırken; astronomi, matematik, geometri gibi sayısal bilimlerden ve psikoloji, tarih, mitoloji gibi sosyal bilimlerden yararlanılır. Dolayısıyla bir astroloğun kendini bütün bu konularda geliştirmesi gerekir. İnsan ruhunu, davranışlarının nedenini, kendini nasıl geliştirebileceğini, yeteneklerini ve potansiyellerini astroloji yardımıyla görebiliyoruz. Aynı şekilde kişiye zorluk çıkaran yönlerini, yaşadığı sıkıntıları ve bunları nasıl aşabileceğini de görebiliyoruz. Astroloji kişinin kendini tanıması ve yaşadığı zorlukların nelerden kaynaklandığını, bunları nasıl çözebileceğini görmesi açısından çok güzel bir yöntem. Bir astrolog da bu konular hakkında insanlara danışmanlık veren kişidir.

Burçlar açısından geçen yıl nasıl geçti?
Geçen yıl genel olarak zor bir yıldı. Geçen yıl için yaptığım yorumlarda çok parlak gelişmeler beklemektense elimizdekinin kıymetini bilmek daha iyi olacak demiştim. Sahip olduklarımızın kıymetini bilmemiz gerektiğini gösteren durumlarla karşılaştık.

2015 nasıl bir yıl olacak?
2015 kişilerarası ilişkilerde ben sen çatışmasının çokça karşımıza çıkacağı bir yıl. Hoşgörü geliştirmeye, empati kurmaya ve karşıdakini sevmeye çok ihtiyacımız var.

Bu yıl en şanslı burç hangisi?
Bu yıl en şanslı burç Aslan. Aslanların karşısına hayatın her alanında fırsatlar çıkacak. Bu fırsatları iyi değerlendirmeliler, fırsatların ellerinden kaçıp gitmesine izin vermemeliler.

Burçlar ve doğal taşlar arasında bir bağlantı var mı? Hangi burç, hangi doğal taşı kullanmalı?
Tabii ki var. Evrendeki her şeyin birbiriyle bağlantısı var. Koç için kırmızı akik, Boğa için turkuaz, İkizler için kaplan gözü, Yengeç için aytaşı, Aslan için kristal kuvarz, Başak için obsidyen, Terazi için pembe kuvars, Akrep için lal taşı, Yay için ametist, Oğlak için topaz, Kova için akuamarin ve Balık için yeşim uygundur.

Astroloji meraklısı olanlar size nasıl ulaşabilir?
Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği'nde astroloji seminerleri veriyorum. Bu konuya meraklı olan kişiler Aktiffelsefe'de astroloji öğrenebiliyorlar. Ben bu işi öğrenmek istiyorum diyenleri Işıklar Mah. Gültuğrul Sok. No:6'da bulunan (operaya giden tramvay hattında mamure durağında indikten sonra sağdan ikinci sokakta) Aktiffelsefe'ye bekliyorum. Ayrıntılı bilgi için 220 51 66 nolu telefon aranabilir. Bana genelde ilişkilerle ilgili sorular geliyor. Ne zaman evleneceğim, kiminle evlenmeliyim gibi. Astroloji bunlarla sınırlı değildir, hayatın bütün alanlarını kapsar. Kişisel olarak kendimizi nasıl gerçekleştireceğimizi, nasıl mutlu bir hayat sürdürebileceğimizi anlatır. Astrolojide en önemli soru kişinin kendisini nasıl tanıyacağı ve nasıl geliştireceğidir

Bir astrolog olarak mesajınız nedir?
Astroloji kendimizi keşfetmek için çok güzel bir yöntem. Aynı zamanda öğrenmesi çok zevkli. Herkes kendi burcunun özelliklerini bir kere okumuştur. Dikkat edilmesi gereken nokta ise astroloji konusunda doğru olmayan kaynaklarla karşılaşabiliyoruz.
Doğru bilgiye ulaşmak için, bu konuya ilgi duyan ve öğrenmek isteyen herkesi Aktiffelsefe'ye davet ediyorum.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.