Ataç "Minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz"

Ataç “Minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz”
Tepebaşı Belediyesi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.Etkinlik kapsamında Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri bünyesinde...

Tepebaşı Belediyesi tarafından Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
Etkinlik kapsamında Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri bünyesinde bulunan yaklaşık 600 kadın Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’sının huzuruna çıktı. Vatandaşlar, meclis üyeleri ve gazetecilerle birlikte Anıtkabir’e ziyarete giden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, ilk olarak Atatürk’ün mozolesine çiçek sundu. Daha sonra Anıtkabir anı defterini imzalayan Başkan Ataç burada, “Aziz Atam. Kurduğunuz cumhuriyet, devrimleriniz, işaret ettiğiniz bilim ve aklın beslediği çağdaş uygarlık yolu, bizim hep rehberimiz oldu. Düşünceleriniz, bize emanet ettiğiniz çağdaş ve laik cumhuriyet ile varlığınızı kalbimizde duyuyoruz. Geldiğimiz bu kıymetli huzurda, bir kez daha size olan özlemimizi, minnet ve şükran duygularımız ile saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” sözlerini kaydetti.
Başkan Ataç ve kadınlar daha sonra Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Tepebaşı kafilesi burada hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söylerken, Anıtkabir’e akın eden vatandaşlar da marşa alkışlar ile eşlik etti. Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, Atatürk’e yönelik saldırılara rağmen Atatürk sevgisinin katlanarak büyüdüğüne dikkat çekti ve “Ata’mızı sadece anmamız yetmez, O’nun önerdiği çağdaş yolda yürümemiz ve ülkemizi daha farklı bir noktaya getirmemiz lazım. Tepebaşı büyük bir ailedir. Tepebaşı ailesi Ata’sına karşı bugünde görevini yerine getirdi. Gerçekten çok mutluyuz ve huzurluyuz. Burada yaşadığım bir olayı da paylaşmak isterim; Anıtkabir ziyaretimizde şalvarıyla, beyaz örmesiyle bir kadınımız beni çevirdi ve ‘Oğlum ben 75 yaşımdayım. İlk kez Anıtkabir’e geldim. Sana çok minnettarım’ dedi. Şimdi bu kadının duygularına bakın, bir de haddini bilmez sapıkların Atatürk’ün hatırasına saldırarak yaptığı işlere bakın. O açıdan Türk Milleti Ata’sına her zaman sahip çıkacak. Bu saldırılara rağmen ona olan bağımız artarak devam edecek. Bugün; yaşlısı, genci, kadını, erkeği ile buradayız. Kadınlarımız Atatürk’e gerçekten sahip çıkıyorlar. Biliyorlar ki, Ataları onlara ne kadar büyük demokratik haklar sağladı. Dünyanın ileri gelen ülkelerinden onlarca yıl önce seçme ve seçilme haklarını kendilerine Atatürk’ün verdiğini biliyorlar” şeklinde konuştu.
Tepebaşı Belediyesi ile birlikte Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret eden vatandaşlar da çok duygulandıklarını ifade ederek Başkan Ataç’a ve belediye personeline teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.