Baatırbek Akılbekov Anadolu Üniversitesi'nde

Baatırbek Akılbekov Anadolu Üniversitesi'nde
Uluslararası iş birliği protokolü çerçevesinde Anadolu Üniversitesi'nin ortağı olan Kırgızistan Uluslararası Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Baatırbek Akılbekov, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal'ı ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul ile Uluslararası İlişkiler Biriminden Öğr. Gör. Gamze Alper ve Öğr. Gör. Lili Feng'in de katıldığı toplantıda, var olan iş birliği protokolünün yenilenmesi, ikili ilişkilerin Erasmus+ KA171 ve öncelikli olarak işletme ve iktisat alanlarında çift diploma programlarını kapsayacak şekilde genişletilmesi üzerinde anlaşmaya varıldı.

Ziyarette ayrıca, Açıköğretim Sistemi hizmetlerinin Kırgızistan'da yaygınlaştırılması ve Kırgız uyruklu öğrencilerin uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemizde öğretim görmesi konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Ziyaretin ardından Kırgızistanlı misafirler Merkez Müdürü Prof. Dr. Haşim Şahin ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aysel Kaya eşliğinde Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'ni de gezdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.