"Bu dönemi atlatacağız"

“Bu dönemi atlatacağız”
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, düzenlenen basın açıklamasında, salgını bilimle ve dayanışma ile yeneceklerini vurguladı.Yönetim kurulu adına konuşan Bülent Yılmaz,  kendilerinin mücadeleye hazır olduğunu...

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, düzenlenen basın açıklamasında, salgını bilimle ve dayanışma ile yeneceklerini vurguladı.


Yönetim kurulu adına konuşan Bülent Yılmaz,  kendilerinin mücadeleye hazır olduğunu söyleyerek, “Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak halk sağlığı için yarım asırdan fazla bir süredir mücadele vermekteyiz” dedi.


Sağlık çalışanlarının ve halkın bu mücadelede yanında olacaklarını belirten Yılmaz, “Salgınla mücadelede bilimin gerektirdiği her görevi de üstlenmek için hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Salgın bir halk sağlığı sorunudur. Salgınla mücadele ve sonrası halkın olağan yaşama katılması sürecini de kapsar. Mutlaka bu dönemi atlatıp normal yasama döneceğiz, çocuklarımızın, yaşlılarımızın, tüm sağlık çalışanlarının her türlü desteği alarak yaşamlarını düzene koymaları, psiko-sosyal olarak iyileşmeleri çok önemlidir. Bunun için de hazır olduğumuzu açık ve net olarak açıklıyoruz. Belki birçok arkadaşımızı bir daha göremeyeceğiz, sevdiklerimize dokunamayacağız ama yola çıktığımız inanç ile mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.