Bu hükümetin gitme vakti geldi

Bu hükümetin gitme vakti geldi
Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, AKP hükümetinin artık gitme zamanı geldiğini belirterek, "bu hükümet metal yorgunudur, artık zamanı dolmuştur. Zaten AKP de iktidar olmaktan kurtulmak istiyor. Yetkiyi bize verin,...

Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, AKP hükümetinin artık gitme zamanı geldiğini belirterek, "bu hükümet metal yorgunudur, artık zamanı dolmuştur. Zaten AKP de iktidar olmaktan kurtulmak istiyor. Yetkiyi bize verin, hem ülkeyi hem de Erdoğan'ı bu sıkıntıdan kurtaralım" dedi.
Eskişehir'de gerçekleştirilen Demokrat Parti 1. Bölgesel Divan Toplantısına DP Genel Başkanı Cindoruk'un yanı sıra, Başkanvekili Salih Uzun, Celal Doğan, Namık Kemal Zeybek ile parti üst yönetimi ile çevre illerden de gelen çok sayıda partili katıldı.
Divan Toplantısında ilk konuşmayı Eskişehir İl Başkanı Emre Demir yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Genel Başkan Cindoruk, Türkiye'de halkın gerçek sorunlarından çok yapay senaryoların gündeme getirildiğini söyledi. DP olarak ülkenin sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını anlatan Cindoruk, "biz bölücü değil birleştiriciyiz, dışlayıcı değil kucaklayıcıyız. Bugün yapılan siyaseti hepimiz görüyoruz. Bugünkü siyaset ağız dalaşıdır, bugünkü siyasette fikir yok, çözüm yok, bol bol argo var" diye konuştu.
Başbakan Erdoğan'ın sürekli söylediği "beraber ıslandık yağan yağmurda" şarkısını hatırlatan Cindoruk, "bugün Tekel işçileri Ankara'da yağmurda tek başlarına ıslanıyorlar. Hükümetin o işçiyi sokaktan çekip alması gerekir. Eğer işçiler sokaklara çıkarsa sınıf çatışması doğar, bu da ülkenin çıkarına olmaz" dedi. Demokrat Parti'nin ülkenin tüm sorunlarını siyaset içinde çözmeye kararlı olduğunu anlatan Cindoruk sözlerini şöyle sürdürdü:
"Çare siyasettedir. Biz DP olarak ülkenin sorunlarını çözmek için yola çıktık. İşte birlik burada, beraberlik burada. Bunu halka çok iyi anlatmamız lazım. Biz 26 yıldır yapılmayanı yaptık. Anavatanla birleştik. Demirel bizimle. Celal Doğan bizimle. Bizim karnemizde kırık yok. DP merkezde siyaset yapmaya geliyor. Gelin burada birleşelim ve iktidarı değiştirelim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.