“BÜTÇELER OY ÇOKLUĞUYLA GEÇTİ!”

"BÜTÇELER OY ÇOKLUĞUYLA GEÇTİ!"

Tepebaşı Belediyesi Mayıs ayı ikinci toplantısı yapıldı. Dün toplanan belediye meclisinde 2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı komisyon raporu oyçokluğu ile kabul edildi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç...

Tepebaşı Belediyesi Mayıs ayı ikinci toplantısı yapıldı. Dün toplanan belediye meclisinde 2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı komisyon raporu oyçokluğu ile kabul edildi.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç başkanlığında toplanan mecliste 2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı komisyon raporu görüşüldü.
Görüşülen komisyon raporunda 2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabında toplam harcamaya göre gerçekleşme oranı yüzde 88,15, 2014 gelir bütçesinin gerçekleşme oranı ise yüzde 82 olarak açıklandı.
Raporun okunması sonrasında söz alan AKP'li Mustafa Önder, faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında ret oyu verdikleri gerekçelerin 2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabında da geçerli olduğunu belirterek ret verdiklerini söyledi.
CHP'li meclis üyesi Abdülkadir Adar ise gerçekleşme oranlarına bakıldığında 2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabının başarılı olduğunu belirtti.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, "Yapılan eleştirilere olumlu bakıyorum. Elde edilen başarı hepimizin başarısıdır. Uygulayanların ve yapanların ellerine sağlık" dedi.
2014 mali yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı komisyon raporu oyçokluğu ile kabul edildi.
Öte yandan ABD'de düzenlenen uçak yarışmasında Eskişehir'i temsil eden OGÜ öğrencileri adına katılan Hasan Vural, yarışma ile ilgili bilgi verdi. Düzenlenen yarışmada yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle katılan 100 üniversite arasında 73'üncü olduklarını, havaalanında yaşanan kargo sorunu nedeni ile ise yaptıkları uçağı ABD'de bir okula bağışladıklarını söyledi.
"ODUNPAZARI MECLİSİ"
Odunpazarı Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumu Kazım Kurt başkanlığında yapıldı. Toplantı da 8 gündem maddesi görüşüldü. 6 madde oy birliğiyle kabul edilirken, 2 madde ise oy çokluğuyla meclisten geçti.
Meclisin dünkü oturumunda yine tartışmalar vardı. Odunpazarı Belediyesi'nin 2014 mali yılı bütçe kesin ve taşınır hesabına sadece AKP'li Meclis Üyesi Âdem Kara ve Süleyman Yücel ile MHP'liler ret oyu kullandı.
2014 Mali Yılı bütçe kesin ve taşınır hesabında 120 milyon gider gerçekleşirken, 125 milyon gelirin gerçekleştiği belirtildi.
Karşı oy gerekçelerini okuyan AKP'li Meclis Üyesi Adem Kara, Fen İşleri Müdürlüğü ödeneğinin daha fazla iptal edildiğini söyledi. 10 milyon liralık ödeneğin iptal edildiğini kaydeden Kara, " Belediye herhangi bir yatırımda bulunmamıştır. Oy birliği ile meclisten geçiriyorlar, bunu da vicdanlarına bırakıyorum" dedi.
CHP'li İbrahim Arslan ise AKP'den nasıl bir belediye aldığımız ortada diyerek, " 2014 yılı bütçesi hazır bütçe olarak geldi. 5 yeni müdürlük kurduk. Bütçe aktarımı da yapıldı. Sağlıklı bütçe yapılması temel hedefimiz olmalı. Önümüzdeki günler de eleştirilerin nasıl ortadan kalktığına şahit olacaksınız" ifadelerini kullandı.
AKP'li Ahmet Yapıcı ise nasıl bir belediye aldınız ben açıklayayım diyerek sözlerine başladı. Eleştirileri CHP ile tartışmak adına getirmediklerini kaydeden Yapıcı, " Aldığınız belediye de 87 milyon borç vardı. Şu anda 90 milyon borcunuz var. Bunu da kamuoyu değerlendirsin" dedi.
CHP'li Arslan ise 102 milyon borcun devir alındığını kaydetti.
MHP'li İnan Ersoy ise, iki partinin belediyeciliği döneminde de bütçeler arasında fark olmadığını kaydederek, " Al birini vur ötekisine" ifadelerine yer verdi.
Son sözü söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, 2014 yılı bütçesini kendilerinin yapmadığını belirtti. Yapmadıkları bütçeyi uyguladıklarını ifade eden Kurt, " Sonuca bakmalıyız. Gelir giderden fazla gerçekleşmiştir. Bütçe kendi içerisinde tutarlılık gösteriyor. 2014 yılında devir aldığımız borçları yapılandırmak suretiyle düzene soktuk. Borçları öderken de hiçbir aksilik çıkmadı. Ciddi anlam da gelir ve gider tasarrufunda bulunuyoruz" diye konuştu.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.