"Büyük Projeler Eskişehir'den çıkacak" 


“Büyük Projeler Eskişehir’den çıkacak" 

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) başkan adayı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir’i makro projeler ve ihracat ile büyüteceklerini söyledi. 
Eskişehir’in Türkiye için önemli bir merkez haline geleceğini vurgulayan Kesikbaş, "Eskişehir...


Eskişehir Sanayi Odası (ESO) başkan adayı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir'i makro projeler ve ihracat ile büyüteceklerini söyledi. 


Eskişehir'in Türkiye için önemli bir merkez haline geleceğini vurgulayan Kesikbaş, "Eskişehir tarih boyunca vizyoner bir şehir olmuştur. Bugünden 50 yıl sonra meyvesi yenecek projeleri hayata geçirecek adımlar atmamız lazım. O yüzden 15 makro projeyle yola çıkmıştık. Bugün geldiğimiz noktada ortaya koyduğumuz projelerin ihtiyaçlar doğrultusunda 30’un üzerine çıktığını görüyoruz. Yönetime gelmemiz ile birlikte ESO, sadece Eskişehir için değil, Türkiye için de projeler üretecek. Türkiye’nin gözbebeği sanayi projeleri Eskişehir’den çıkacak. Kısa vadeli amacımız ihracat ile büyüyen bir Eskişehir Sanayisi, 4 yılda en az 6 bin yetişmiş, meslek edindirilmiş ara eleman ve Eskişehir sanayisinin demiryolları ile limanlara bağlantısının yapılması söz konusudur. Meslek edindirme programlarımız tamamen ücretsiz ve iş garantili olacak. Gençlerimiz iş kaygısı duymayacak, Eskişehir beyin göçü yaşamayacak" dedi.


"ESKİŞEHİR ORTA GELİR TUZAĞINDAN HIZLI BİR ŞEKİLDE çIKACAKTIR"


Eskişehir Sanayi Odası'nın yeni yönetimi olarak kendilerine ilke edinecekleri maddeleri sıralayan ESO Başkan Adayı Celalettin Kesikbaş, "Eskişehir’i 'Ortak Akıl' vizyonuyla, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe taşıyacak adımlar atmaya başladık ve devam ettireceğiz. Oluşturacağımız sinerjiyle ülkesi ve kenti için çalışan, ortak bir vizyonla aynı hedefler doğrultusunda ter döken ve mesai harcayan tüm iş dünyası temsilcilerimizi bir araya getireceğiz ve birlikte kazanmayı öğreneceğiz. ülkemiz gelecek hedeflerine Eskişehir gibi şehirlerin yüksek performansı ile ulaşacaktır. Dünya’daki ilk 10 ekonomiye baktığımızda uzay, havacılık, savunma sanayi, bilişim, makina ve otomotiv sektörlerine ağırlık verdiklerini görüyoruz. İşte biz yeni yönetimin de güçlü bir Eskişehir Sanayisi için bu stratejik sektörlere önem vermesi ve bu sektörlere yönelik mükemmeliyet merkezlerini oluşturmamız gerekiyor. Kuruluşunun 50.yılında Eskişehir Sanayi Odası yeni yönetimi olarak; Marka, İnovasyon, Tasarım (MİT), Made in Eskişehir, Invest in Eskişehir, konularını kendimize ilke edineceğiz. Eskişehir kentinde herkesin müteşebbis olması ihtimali en büyük hayalimiz. Eskişehir orta gelir tuzağından hızlı bir şekilde çıkacaktır. Türkiye’nin büyüme oranının en az 2 katı sanayi büyümesine ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.


"AMACIMIZ ESKİŞEHİR’İ HİNDİSTAN’IN BANGALORE ŞEHRİNE DöNüŞTüRMEK"


Sözlerine diğer fuarların özelliklerini sıralayarak devam eden ESO Başkan Adayı Celalettin Kesikbaş, şu ifadelere yer verdi;
"2. AR-GE Fuarı: Genç yeteneklerin, kuluçka şirketlerin, ve AR-GE merkezlerinin sanayi ve bilişim konularında bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları fikirleri, ürünleri, patentlerini satacakları bir platform oluşturulacaktır. öncelikli olarak tüm Türkiye’deki fikri olan, fikrini geliştirmiş tüm insanlar, firmalar, Eskişehir’deki fuara davet edilecek ve yatırımcılar ile bir araya getirilecektir. Eskişehir Sanayi ve Bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve AR-GE ürünlerinin satılmasında bir merkez olacaktır. üreten herkes değerlidir sloganı ile yola çıkarak, gerek makro gerek mikro fikri olan tüm atölyeler ve fabrikalara açık olacak bu fuar, Eskişehir halkına sanayici olma fikrini aşılayacaktır. üreten insan olmak değerlidir. Eskişehir kentinde yaşayan herkes bu fuara katılabilecek, Türkiye’nin ve hatta yurtdışından gelerek yapılmış sanat ve hobi ürünleri için satınalma yapabilecektir. Sıradan olmayan, özgün fikri olan ve bu fikrini ürünleri üzerinde gerçekleştirmiş herkes bu fuarın doğal katılımcısı olacak, Eskişehir kentinin bütün bireylerine üretmenin ne kadar önemli olduğu bilinci sağlanacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.