BÜYÜKERŞEN'DEN MERCAN'A "100 BİN YTL"LİK DAVA

BÜYÜKERŞEN’DEN MERCAN’A “100 BİN YTL”LİK DAVA
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AKP Eskişehir Milletvekili Murat Mercan hakkında tazminat davası açtı. Büyükerşen’in belediye ile ilgili denetim yapan İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin raporlarını...

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AKP Eskişehir Milletvekili Murat Mercan hakkında tazminat davası açtı. Büyükerşen'in belediye ile ilgili denetim yapan İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin raporlarını basına sızdırma iddiasıyla açtığı davanın 100 Bin YTL olduğu öğrenildi.
Büyükşehir Belediyesi meclisinde, meclis iç denetim komisyonu oluşturulmuş bu oluşturulan komisyonun hazırlamış olduğu rapor çerçevesinde, İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş çağrılmış, belediyenin ihaleleri ile ilgili denetim yapan müfettişin, bazı ihaleler ile ilgili usulsüzlük olduğuna dair hazırladığı ve gizli olması gereken rapor bir süre onra gazetelerde yayımlanmıştı.
Müfettişin hazırladığı ve bazı ihalelerde usulsüzlük olduğunun belirtildiği rapor üzerine İçişleri Bakanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen hakkında "Soruşturma açılması" izni vermiş, fakat Danıştay almış olduğu karar ile, Büyükerşen hakkında İçişleri Bakanlığının vermiş olduğu "Soruşturma açılması" isteğini kaldırırken, bir anlamda da Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ihalelerin usulsüz olmadığının kararını almıştı.
Bu gelişen olayların ardından Belediye ihalelerinin usulüne uygun yapıldığının Danıştay tarafından tescillendiğini belirten Büyükerşen, yaşananların belediyeyi ve kendisini yıpratma operasyonu olduğunu, gizli olması gereken müfettiş raporunun virgülüne bile dokunulmadan CD'ler halinde gazetelere gönderildiğini belirterek, bu durumdan AKP'lileri ve özellikle de milletvekil Murat Mercan'ı sorumlu tutarak "Konuyu adalete intikal ettireceğim" demişti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, avukatı aracılığıyla söylediğini yaptı ve milletvekili Mercan hakkında 100 Bin YTL'lik tazminat davası açıt.
Büyükerşen'in Mercan hakkında açtığı ve önümüzdeki günlerde görüşülecek olan tazminat davasının sonucu merak konusu oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.