"Çanakkale kutlu zaferin adıdır"

“Çanakkale kutlu zaferin adıdır”
Çanakkale Zaferinin yıldönümü ve Şehitler günü nedeniyle kent yöneticileri ve sivil toplum örgütleri birer kutlama va anma mesajı yayınladıVALİ TUNA "İNANCIN, AZMİN VE KARARLILIĞIN SİMGESİDİR."Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda...

Çanakkale Zaferinin yıldönümü ve Şehitler günü nedeniyle kent yöneticileri ve sivil toplum örgütleri birer kutlama va anma mesajı yayınladı
VALİ TUNA "İNANCIN, AZMİN VE KARARLILIĞIN SİMGESİDİR."
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda Büyük Türk Milleti'nin göstermiş olduğu mücadele ve eşsiz zaferin 100. Yıldönümünü bugün gururla kutluyoruz. Çanakkale Savaşı'nın zaferle taçlandırıldığı 18 Mart, aynı zamanda aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından "Şehitleri Anma Günü" olarak kabul edilmiştir.
Dünyanın farklı milletlerinin karşı karşıya geldiği Çanakkale, bugün dünya milletlerinin barış ve kardeşlik duygularını pekiştiren bir abide, milletimiz için de ayrıca bir onur, gurur ve şeref abidesidir. Çanakkale bu vatanın canı pahasına nasıl korunduğunun, bu ülkenin nasıl kurulduğunun en müşahhas örneklerinden biridir.
Millet olarak yokluk içindeyken bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz ve gücümüzdür. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de bu ruh ve inançtır."
BÜYÜKERŞEN "KUTLU ZAFERİN ADIDIR"
"Çanakkale Destanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözü olarak, Mustafa Kemal ve binlerce vatan evladının tarihe altın harflerle kaydettiği kutlu zaferin adıdır. Türk Milleti bugün, Çanakkale'de, sonsuza kadar var olmanın bedelini canlarıyla ödemiş, bir an olsun geri dönmeyi aklına getirmemiş bir neslin kararlığıyla dimdik ayaktadır.
Türk Milletinin bugün de aynı planı gerçekleştirme çabası içinde olanlara, Çanakkale Nesli'nin kararlığıyla cevap vereceğine inancım sonsuzdur. Bu inançla Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını kutluyor, Çanakkale'de zaferden emin Winston Churchill'in, "yanlız bir kişiyi hesaba katmamışız... Mustafa Kemal'i..." sözünün tarihe geçmesini sağlayan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."
Bu arada Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Rektörler, partiler ve Oda ile sivil toplum örgütleri de 18 Mart Şehitler günü ile ilgili mesaj yayınladı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.