Çevreyolu kenarını bırak demiryoluna bak
Kamuoyuna sık sık gelen çevreyolunun kenarlarında yaşanan çirkin görüntünün şehrin vitrinine yakışmadığı yorumları, şehir yöneticilerini de harekete geçirmiş, şehrin bu bölümleri için kentsel dönüşüm projeleri yapılmaya başlanmıştı.
Ancak, çevreyolu kenarında yaşanan benzer görüntülerin daha fazlası demiryolu kenarlarında yaşanıyor.
Çevreyolunun aksine şehir içinden geçen demiryolunun her iki tarafında bulunan atıl binalar, çöplük manzaraları ve geniş araziler kente gelenler için pekte iyi izlenimler oluşturmuyor.
Kente demiryolu ile giren Eskişehirliler ise; "Bizi karşılayan görüntüler utandırıyor. Anlattığımız Eskişehir ile kenti gören misafirlerin izlenimleri tam tezatlık oluşturuyor" diye konuşuyorlar.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.