CHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

CHP'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim iletişim merkezi açılışı miting havasında coşkuyla geçti. Eti Park’ta gerçekleşen etkinlikte CHP’li belediye başkanları sahalara indi, Eskişehir halkına seslendi. Adeta CHP’nin genel başkanı...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim iletişim merkezi açılışı miting havasında coşkuyla geçti. Eti Park'ta gerçekleşen etkinlikte CHP'li belediye başkanları sahalara indi, Eskişehir halkına seslendi. Adeta CHP'nin genel başkanı gibi vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehirlilerden söz aldı. Büyükerşen, "Herkesten 10'ar kişilik oy getirmesini bekliyorum" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim iletişim merkezi açılışı miting havasında gerçekleşti. Eti Park'ta gerçekleşen programda CHP'li belediye başkanları sahalara indi, Eskişehir halkına seslendi.
Eskişehir halkının oylarına talip olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 7 Haziran seçimlerinde iktidar olacaklarını ve CHP'nin bütün vaatlerinin yerine getirileceği sözünü verdi.
" İKTİDARA GELDİĞİMİZDE BİZDEN HESAP SORUN!"
Kürsüye ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen geçti. Adeta CHP'nin genel başkanı gibi vatandaşlara seslenen Büyükerşen, Türkiye'nin kırılma noktasında olduğunu söyledi. Gelecek için eminim ki Eskişehir Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında el ele verecek diyerek sözlerine devam eden Başkan Büyükerşen, " Türk milletine ve Eskişehirlilere güvenim sonsuz. Broşürlerimizi okuyun ve vaatlerimizi ezberleyin. İktidara geldiğimizde de bizden hesap sorun. Yoksulluğu olmayan bir Türkiye yaratmak için geliyoruz. Geçen sefer bize inanmayanlar artık inanmalılar. Köylüyü, çiftçiyi aydınlatmak için hepinizden yardım istiyoruz. Verilen tüm vaatlere adım gibi inanıyorum. Sizlerde inanın. Adil bir Türkiye'ye kavuşacağız, mutlu yaşayacağız" dedi.
" BUNLAR DA YAŞAMAYACAK, BUNLAR DA GİDECEK!"
Hukuksuzluğun, adaletsizliğin, ayrımcılığın bu Türkiye'den bir daha geri gelmeksizin kaldırılacağını da kaydeden Büyükerşen, sözlerine şöyle devam etti: " CHP 7 Haziran'da sizlerden oylarını bekliyor. Eminim göğsünüzü gere gere tam bir inanç tam bir güvençle 7 Haziran'da sandığa gidecek ve oyunuzu CHP'ye atacaksınız. CHP rahmetli Mustafa Kemal Atatürk'ün diktiği bir çınar fidanıydı, o fidan büyüdü büyüdü koskaca bir ağaç oldu. Bugüne kadar siyasetle uğraşanlar hep onun gölgesinde partiler kurdular, partiler batırdılar. Hani ağaçların kökleri toprağın yüzeylerinde olanları da vardır. Toprağı biraz kabartırlar. O köklerden ciddi filizler çıkar. 1946'dan bugüne ne yaptılar o köklerin, o çınarın üzerinde büyüdüler. Diğerleri de parazit gibi o suyu emerek büyüyorlardı. Bunların bir kısmı ara rejimlerde budandı, bir kısmı dayanamadı büyüklüğüne, ağırlığına kendiliğinden kurudu gitti. Bunlar nedir? Bunlar CHP'den sonra kurulan partilerdir. Hiçbirisi yaşamadı, bunlar da yaşamayacak. Bunlar da gidecek. Bütün bu vaatlerimizin mutlaka yerine geleceğine kendi adım gibi inanıyorum, sizler de inanın, bu inancınızdan da hiç şaşmayın. Göreceksiniz mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye'ye kavuşacağız. Herkesten 10'ar kişilik oy getirmesini bekliyorum."
" İKTİDARA YÜRÜDÜĞÜMÜZ BELLİ!"
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, " Burada öyle güzel manzara var ki yani iktidara yürüdüğümüz belli" dedi.
Sizlere sevgimizi saygımızı verdik, sizlerle beraber çalıştık, sizlerle beraber bugünlere geldik diyerek sözlerine devam eden Ataç, " CHP'nin programını çok iyi biliyorsunuz, izlediniz. Gerçekten önümüzdeki günler de Türkiye'de çok farklı bir güneş doğacak. Bu güneş bütün Türkiye'yi ısıtacak, bütün Türkiye'yi temize çıkartacak, bütün Türkiye'yi aydınlığa çıkaracak. Benim dileğim Türkiye Eskişehir gibi olsun. Dürüst, namuslu insanların yaşadığı aydınlık, güler yüzlü bir Türkiye olsun, aynı Eskişehir gibi. Çok rahat bu hedefe ulaşacağız. Birinci parti olacağız" diye konuştu.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, 8 Haziran'dan sonra Türkiye'nin 100 günde yoksulluktan ve sömürüden kurtulacağını kaydetti. Kurt, " Bunu hep birlikte yapacağız. Kapı kapı, ev ev dolaşarak tüm halka anlatıp, yoksulların partisi CHP'yi iktidara taşıyacağız. CHP'ye omuz vermek hepinizin görevidir" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından CHP'li adaylar Prof. Dr. Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel, Erman Gölet, Metin Tomsuk, Erdal Çakıcıer birer birer kürsüye çıkarak vatandaşlara seslendi. Adaylar konuşmaların ardından birlik pozu vererek, beyaz güvercin uçurdu.
Programa yüzlerce kişi katılırken, CHP'liler coşkuyla bayraklarını salladı.
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.