Çiftçilere süt sığırı dağıtıldı
Çifteler İlçesi Eminekin köyünde Faaliyet gösteren SS.Eminekin Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifince uygulamakta olduğu ortaklar mülkiyetinde Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi kapsamında 36 Aile'ye 4 'er adet Süt sığırı dağıtıldı.
Tarım İl Müdürü Dr.Halil ÇANKAYA 2010 yılı yatırım programına alınan ve 12/06/2012 tarihinde ihalesi yapılan proje kapsamında 144 baş Pasaport belgeli SİMENTEL ırkı gebe düvenin seçimi yapılarak 06/08/2012 günü, 36 kooperatif ortağına 4 er adet verilmek üzere teslimatlarının tamamlandığını açıkladı.
Proje kapsamında Kooperatife toplam 1.229.175,00 TL. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu tarafından 8 yıl vadeli (İlk 2 yılı ödemesiz son 6 yılı ödemeli) faizsiz Kredi kullandırıldı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.