ÇOCUK İHMALİ VE İSTİSMARI ÖNLEME ÇALIŞTAYI BAŞLADI

ÇOCUK İHMALİ VE İSTİSMARI ÖNLEME ÇALIŞTAYI BAŞLADI
Eskişehir Valiliği ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Yerel düzeyde çocuk ihmalinin ve istismarının önlenmesi çalıştayı" düzenlendi.Eskişehir Vali Yardımcısı Ali Çetin, Öğretmenevi’nde düzenlen çalıştayda,...

Eskişehir Valiliği ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Yerel düzeyde çocuk ihmalinin ve istismarının önlenmesi çalıştayı" düzenlendi.

Eskişehir Vali Yardımcısı Ali Çetin, Öğretmenevi'nde düzenlen çalıştayda, çocuk istismarı ve ihmalinin önlenmesi konusunda vatandaşlara büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Öncelikle herkesin iyi bir insan olması gerektiğine dikkati çeken Çetin, "Kendimizi istismara uğrayan veya engelli olan yardıma ihtiyacı olan insanların yerine koymayı öğrenmeliyiz. Bu insanları korumak için devletimiz çeşitli kanunlar düzenlemeler yapmış. Bizlerde iyi, ahlaklı, başkasının hakkına tecavüz etmeyen iyi bir anne, baba, eş olmak için çaba sarf etmeliyiz. Bu çalıştayın başarılı olmasını diliyorum" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise düzenlenen 1'inci çalıştayın Türkiye ve gelecek nesiller için önemli sonuçlar doğuran bir boyuta ulaştığını belirtti.

Çalıştayın, çok sayıda paydaş kurumla ülkenin her tarafında ses getiren ve umut uyandıran örnek alınan bir çalışma durumuna geldiğini anlatan Özen, çalıştayın çocukların ve nesillerin geleceğe umutla bakabilmesi açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Üç gün sürecek çalıştayda, "çocuklar için adalet" başlığı altında suça sürüklenen çocuklar, "mevsimlik tarım işçiliği ve çocuk" başlığı altında ise mevsimlik tarı işçiliğinin çocuğa etkileri, genel ve eğitimsel sorunlar ele alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.