Coşku dolu resepsiyon

Coşku dolu resepsiyon
Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak’ın davetlileri kapıda karşıladığı resepsiyona; Eskişehir Milletvekili Av. Cemal Okan Yüksel, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Büyükşehir Belediye...

Vali özdemir çakacak ve eşi Kevser çakacak’ın davetlileri kapıda karşıladığı resepsiyona; Eskişehir Milletvekili Av. Cemal Okan Yüksel, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, askeri erkân, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, iş adamları, şehit aileleri ve gaziler ile milli sporcular katıldı.


Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını kaydeden Vali çakacak, resepsiyon davetine katılan herkese teşekkür etti.


Yok edilmek istenen bir milletin, tarihten silinip atılmak istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak Türkiye Cumhuriyetini kurduğunu belirten Vali çakacak, resepsiyon esnasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“94 yıllık cumhuriyetimiz, bu topraklarda 1071’den beri kesintisiz olarak devam eden devlet varlığımızın son aşamasıdır.  Selçuklu’dan Osmanlı’ya, oradan Cumhuriyet’e kadar devam eden devlet geleneğimiz, millet olarak kadim geçmişimizle ve medeniyet birikimimizin gücüyle zenginleşerek bugünlere ulaşmıştır. Ne mutlu ki, Kurtuluş Savaşı’nda hiçbir boyunduruğu kabul etmeyen asil Türk milleti 94 yıl sonra bugün de aynı ruha sahiptir. 


Tüm bölücü ve yıkıcı faaliyetlere, tüm ihanet girişimlerine rağmen; bu millet bin yıllık kadim değerlerini, cumhuriyet ve demokrasi kazanımlarını duasıyla, emeğiyle, alın teriyle, gerektiğinde de kanıyla korumasını bilmiştir. Büyük bir memnuniyetle belirtmek isterim ki, cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünde iftiharla kazanacağımız en büyük kazanımlarımızdan biri işte budur. Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü münasebetiyle düzenlediğimiz resepsiyona teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”


Konuşmanın ardından Vali çakacak ve eşi Kevser çakacak, Milletvekili Yüksel, Orgeneral Gülan ve Belediye Başkanı Büyükerşen birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına yapılan pastayı kesti.


Daha sonra Vali çakacak ve eşi Kevser çakacak, masaları tek tek gezerek davetlilerle sohbet etti, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.