"Devlet esnafımıza sahip çıkmalı"

“Devlet esnafımıza sahip çıkmalı”
 Önlemlerin başında bilindiği üzere eğitim öğretim ile toplu taşımanın geldiğini belirten Yüceer, “Coronavirüs salgınına karşı ilimiz genelinde mücadelenin tüm alanlarda sürdürülebilmesi için İç İşleri bakanlığı...

 önlemlerin başında bilindiği üzere eğitim öğretim ile toplu taşımanın geldiğini belirten Yüceer, “Coronavirüs salgınına karşı ilimiz genelinde mücadelenin tüm alanlarda sürdürülebilmesi için İç İşleri bakanlığı ve Eskişehir valiliğince alınan tedbirlere esnafımız titiz ve kararlı bir şekilde uygulamaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
Eğitim öğretime verilen aranın uzatılması sebebiyle esnaflarının büyük sıkıntıya düştüğünü dile getiren Yüceer “Virüsün ekonomik olarak en çok şoför esnafını etkilediğini, özellikle sadece okul servisi yapan esnaflarının işsiz kalarak ekonomik durumlarının yerle bir olduğunu belirtmiştir. Bizim tek gelirimiz öğrenci ve personel taşıması olduğundan dolayı hiçbir gelirimiz kalmamıştır. Bankalara olan borçlarımızı ödeyemiyoruz, SGK larımızı ödeyemiyoruz. Bu noktada özellikle devletimizin den esnafımıza destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Esnaflarına coronavirüs tehlikesi geçinceye kadar destek verilmesi gerektiğini de ifade eden Yüceer, “Bu krizden kaynaklanan ekonomik sıkıntıdan dolayı personel servis araçlarımızın yaşlarının 19 yaşından 25 yaşına uzatılmasını, 19 yaşına takılan araçlarımızın en azından bu süreçte bir yıl daha çalıştırılması konusunda izin verilmesini, BAĞ-KUR, SGK giderleri bir yıl muaf edilmesi, araçlarımızın MTV ödemelerinden muaf tutulmasını, esnafımıza 6 ay geri ödemesiz ve faizsiz kredi verilmesini talep ettiklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.