DP “Gündem saptırılıyor”

DP "Gündem saptırılıyor"

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Haluk Olcay, iktidarın milletin sorunlarını çözmek yerine suni krizler yaratarak, Türkiye’nin gerçek gündeminden uzaklaştırıldığını savundu. Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Haluk...

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Haluk Olcay, iktidarın milletin sorunlarını çözmek yerine suni krizler yaratarak, Türkiye'nin gerçek gündeminden uzaklaştırıldığını savundu.
Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Haluk Olcay ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin gerçek gündeminin siyasal iktidar tarafından saptırıldığını kaydeden Olcay, artık halkın sorunlarını çözmeye yönelik politikaların üretilmesi gerektiğini söyledi. Vatandaşın gelecek kaygısı içerisine düştüğünü ifade eden Olcay, " Siyasetin gerçek gündemi kepenk kapatan, vergi yükü altında ezilen esnafın, artan mazot ve gübre fiyatları karşısında ezilen, ürünü para etmeyen çiftçinin, geçim sıkıntısı içindeki işçinin ve emeklinin sorunlarını çözmek olmalıdır" dedi.
İktidarın orduya yıpratmaya yönelik politikalar ürettiğini savunan Olcay, " Türkiye'nin gerçekleri göz ardı etmek için devlet kurumları ile sürekli kavga eden hükümet, devletin en gözde kurumu olan ordumuzu yıpratmak ve milletin orduya olan güvenini sarsacak ve ülkenin bekasını etkileyerek asimetrik psikolojik hareket sürdürmektedir. Ordumuzun morali bozuktur. Bu ordu milletin ordusudur" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.