Eczacı çalışanlarına test çağrısı

Eczacı çalışanlarına test çağrısı
 Eskişehir 9’ncu Bölge Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgınında en çok risk altında olanların başında eczacılar ile çalışanlarının yer aldığına dikkat çekerek,...

 


Eskişehir 9’ncu Bölge Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgınında en çok risk altında olanların başında eczacılar ile çalışanlarının yer aldığına dikkat çekerek, acilen test yapılması gerektiğini söyledi.


 


Oda Başkanı Kamış,  “Tüm dünya ile birlikte pandemi mücadelesinin verildiği olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bugüne dek pek çok önlem hayata geçirildi ancak bu sürecin daha sağlıklı atlatılabilmesi adına daha radikal önlemlerin ivedilikle alınması gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda; Test sayısının artırılmasının vaka tespiti ve dolayısıyla izolasyonu da beraberinde getireceğini bir kez daha hatırlatıyor; salgın ile etkin ve etkili mücadele adına test sayısının artırılması gerektiğini savunuyoruz. 28 Mart 2020 tarihi itibariyle Türkiye’de yapılan test sayısı 55.464 olarak açıklandı. Bu sayının sürece etkin müdahale adına yetersiz olduğunun altını çizerek ifade ediyor; yaygın ve güvenilir test uygulamaları için Sağlık Bakanlığımıza çağrıda bulunuyoruz” dedi.


 Oda Başkanı Metin Kamış “COVID-19 pandemisinin kontrol altına alınabilmesi adına eczacılarımız ve eczane çalışanlarımız ön saflarda mücadele etmektedir. Salgınla etkin mücadele için COVID-19 hasta temas ve şüphesi olanlara mutlaka öncelik verilerek tüm eczacılarımızın ve eczane çalışanlarımızın da süratle etkin ve güvenilir testten geçirilmesini talep ediyoruz” şeklinde çağrıda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.