En Saygın Kardiyoloji Dergisine Konu Oldu

En Saygın  Kardiyoloji Dergisine Konu Oldu
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr.Bülent Görenek bir başarıya daha imza attı. Prof. Dr. Görenek’in hayatı, dünyanın en saygın kardiyoloji dergilerinin başında...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr.Bülent Görenek bir başarıya daha imza attı. Prof. Dr. Görenek'in hayatı, dünyanın en saygın kardiyoloji dergilerinin başında gelen ve Amerika Kardiyoloji Derneği'nin resmi yayın organı "Circulation" dergisinde yayınlandı. Derginin şubat sayısında yayınlanan üç sayfalık röportajda, Prof. Görenek'in çocukluktan bugüne yaşamı, aile hayatı ve bilimsel çalışmaları ayrıntıları ile yer aldı.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Türkiye hakkında bilgi ve resimlerin de bulunduğu röportajda ayrıca, Prof.Görenek'in akademik kariyer yapmayı planlayan meslektaşları için samimi tavsiyelerine de yer verildi. Röportajın yayınlandığı Circulation dergisinin tüm dünyadaki kardiyoloji uzmanlarına ulaşan bir dergi olması özelliği ile ise uluslararası alanda hem Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin hem de Türkiye'nin tanıtımı için son derece faydalı olmuştur.
Prof. Dr. Bülent Görenek'in Türkiye'nin bilimsel tanıtımındaki ilk başarısı bu olmamakla birlikte, yedi ay önce de Avrupa'nın en önemli bilimsel dergilerinden olan Avrupa Kardiyoloji Dergisi'nde yayınlanan bir röportajda ülkemizde kardiyoloji alanındaki bilimsel çalışmalar hakkındaki görüşlerini Avrupalı meslektaşları ile paylaşmıştı.
Prof. Dr. Bülent Görenek halen Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği ve Avrupa Kardiyoloji Derneği Acil Kardiyak Tedaviler Çalışma grubu yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Avrupa Kalp Ritmi Birliği eğitim komitesi üyesi olup, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Japonya'da düzenlenen bilimsel toplantı ve kurslara eğitmen, konuşmacı ve oturum başkanı olarak davet edilmiştir. Çok sayıda uluslararası dergide yayın kurulu üyeliği yapmaktadır. Bunların yanı sıra, Avrupa Kardiyoloji Derneğine ait bilimsel rehberlerin hazırlanmasında da görev almaktadır.
Halen Türk Kardiyoloji Derneği Bilim Kurulu üyeliği de yapan Prof. Bülent Görenek 2009 yılında Ankara Tabip Odası tarafından Dr.Füsun Sayek Tıp Bilim ve Hizmet ödülüne layık görülmüştür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.