ESİAD işbirliğiyle AB paneli

ESİAD işbirliğiyle AB paneli

Türkiye Avrupa Birliği Derneği, TÜRKONFED ve ESİAD işbirliğiyle 16 Ekim 2017 tarihinde Tasigo Otel’de “Türkiye-Avrupa Birliği Geleceği üzerine senaryolar” konulu panel gerçekleştirildi. Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerinin...


Türkiye Avrupa Birliği Derneği, TüRKONFED ve ESİAD işbirliğiyle 16 Ekim 2017 tarihinde Tasigo Otel’de “Türkiye-Avrupa Birliği Geleceği üzerine senaryolar” konulu panel gerçekleştirildi.

Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerinin geleceği üzerine senaryolar konulu panelin birinci oturumunda AB ve göç ilişkileri, gümrük birliği ve ekonomik ilişkiler, yargı ve temel haklar, kadın ve geleceği konularında yuvarlak masa toplantıları yapıldı. Onur konuşmacısı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in katıldığı öğle yemeğiyle süren program TURABDER başkanı Prof. Dr. Gül Günver Turan’ın açılış konuşmasıyla sürdü. TüRKONFED Yönetim Kurulu üyesi ve ESİAD Başkanı Aydın Bandırma’nın başkanlığında yapılan panelde, panelistler Prof. Dr. İlter Turan, Eski Büyükelçi Mithat Rende, Doç. Dr. çiğdem Nas ve Dr. Deniz Şenol Sert’ten oluştu. TüRKONFED Yönetim Kurulu üyesi ve ESİAD Başkanı Aydın Bandırma Eskişehir’de Avrupa Birliği ile ilgili bir panel gerçekleştirmenin önemli olduğunu, ESİAD’ın Türkiye’nin güncel konularıyla ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.