Eşinin memleketi Beylikova’ya öğretmen lisesi yaptıracak

Eşinin memleketi Beylikova'ya öğretmen lisesi yaptıracak

Beylikova ilçesine hayırsever işadamı Mehmet Güleç tarafından okul yaptırılacak. Toplam 18 derslikli Anadolu Öğretmen Lisesi inşaatına ait düzenlenen protokol Valilikte imzalandı. İmza törenine hayırsever Mehmet Güleç, Beylikova...

Beylikova ilçesine hayırsever işadamı Mehmet Güleç tarafından okul yaptırılacak. Toplam 18 derslikli Anadolu Öğretmen Lisesi inşaatına ait düzenlenen protokol Valilikte imzalandı. İmza törenine hayırsever Mehmet Güleç, Beylikova Kaymakamı Mesut Gençtürk, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ve Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp katıldı.
İmzalanan protokol gereğince Beylikova'da Köyiçi mevkindeki 15 bin 144 metrekare yüz ölçümlü arsa üzerinde, 240 öğrenci kapasiteli 18 derslikli Anadolu Öğretmen Lisesi yapılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilecek.
Vali Mehmet Kılıçlar, inşaatın yürütülmesi için gerekli nakit, mal ve hizmet şeklindeki tüm harcamaların yüzde 51 hissesine karşılık 400 bin nakit katkının hayırsever Mehmet Güleç tarafından sağlanacağını, yüzde 49 hissesine karşılık kalan bakiyesinin ise Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp tarafından sağlanacak katkılarla karşılanacağını söyledi. İşadamı Güleç, kendisinin Mersinli olduğunu fakat eşinin Beylikovalı ve öğretmen olduğunu belirterek, ''Eşimle birlikte, eşimin doğup büyüdüğü Beylikova ilçesine böyle güzel bir hayır yapmak istedik'' dedi. Hayırsever işadamı tarafından Beylikova'ya yaptırılacak okula, yapımı tamamlandıktan sonra Müberra-Mehmet Güleç Anadolu Öğretmen Lisesi ismi verileceğini belirten Vali Kılıçlar, ''Hayırsever vatandaşlarımızın yaptırmış olduğu bu okullarda inşallah topluma faydalı insanlar yetişir. Eskişehir'de özellikle eğitime hayırsever vatandaşlarımız tarafından çok büyük katkılar sağlanıyor'' diye konuştu.
Devletimizin bütçeden en büyük katkıyı eğitime ayırdığının altını çizen Vali Kılıçlar, ancak bunun yeterli gelmediğini, bundan sonra devreye hayırsever vatandaşların girdiğini bildirdi. Vali Kılıçlar, Güleç'e ve bütün hayırsever vatandaşlara eğitime verdikleri yüzde 100 destek için teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.