"Eskişehir daha fazlasını hak ediyor"

“Eskişehir daha fazlasını hak ediyor”
Önceki Gün geldiği Eskişehir’de, ziyaretlerini sürdüren Maliye Eski Bakanı ve Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan dün de Tarihi Odunpazarı bölgesini gezdi, Ticaret Odası ile Sanayi Odasını ziyaret etti.Kemal Unakıtan Ticaret...

Önceki Gün geldiği Eskişehir'de, ziyaretlerini sürdüren Maliye Eski Bakanı ve Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan dün de Tarihi Odunpazarı bölgesini gezdi, Ticaret Odası ile Sanayi Odasını ziyaret etti.
Kemal Unakıtan Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan'ı ziyaret etti. Eski AK Parti Eskişehir Milletvekili Fahri Keskin, ETO'ya gelişinde Unakıtan'a tespih hediye etti.
KARACAN; "ESKİŞEHİR İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"
ETO Başkanı Harun Karacan, yaptığı konuşmada, uzun bir süreden sonra Unakıtan'ı ağırlamaktan onur duyduklarını belirterek, Unakıtan ile yerel seçimlerden sonra ilk kez görüştüklerini kaydetti.
Unakıtan'ın Milletvekili olarak da iyi işler yapacağını ifade eden Karacan, ''Unakıtan'ın Eskişehir'e yaptığı hizmetler hiçbir zaman yadsınamaz. Kendisini burada görmekten çok mutluyuz. Eskişehir'in gelişimi için birlikte çalışacağız'' dedi.
Unakıtan da Karacan ve iş adamlarına gösterdikleri vefa için teşekkür etti. Sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek işe başladığını anlatan Unakıtan, ''Bu yerler Eskişehir'in ufkunu açıyor. Kıymetini bilmek gerekir. Şimdi özlem gidereceğiz. Aranızda olmaktan mutluyum'' diye konuştu.
Konuşmanın ardından Karacan, Unakıtan'a tablo, eşi Ahsen Unakıtan'a verilmek üzere de kolye hediye etti.
BAKANLARI ESKİŞEHİR'DE TOPLARIM
Daha sonra Sanayi Odası'na geçen ve burada oda başkanı Savaş Özaydemir tarafından hazırlanan sunumu izleyen Unakıtan yaptığı konuşmada ise Eskişehir'e övgüler yağdırdı.
Eskişehirlilerin kendisine yakışanı yaptığını ve kendisine büyük bir vefa örneği gösterdiğini belirten Unakıtan; "Bu şehre bir kez daha bağlandım" diye konuştu.
Bugün Eskişehir'in uluslararası platformlara taşımanın çok önemli olduğunun altını çizen Unakıtan, "Eskişehirli sanayicilerle gurur duyuyorum. Makine, buzdolabı, cam hatta otomobil üretip yurt dışına gidiyor. Ancak şehrin adını daha da yüceltmek için şehrin önde gelenleri ile sanayicilerimizle kenetlenip daha çok çalışmalıyız" diye konuştu.
Eskişehir Organize Sanayinin bölgesi için çok önemli olduğunun ifade eden Unakıtan, OSB'nin, Balkanlarda, Ortadoğu'da örnek bir bölge olduğunu vurguladı. 32 milyon metre karelik alanı ile kendi enerjisini üreten bölgenin en çevreci bölge olduğunu, sanayi kolları bakımından çok zengin ve her geçen günden yenilenen gelişen bir yapıya sahip olduğu üzerinde duran Unakıtan, "sanayini yollarının devamlı açık olması lazım. El ele verip ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bölgemizi daha da geliştirmeliyiz. Eskişehir buna layıktır. Hatta artık Eskişehir'i uluslar arası platforma taşımalıyız. Bir sempozyum yapabiliriz. Ben bakanları tekrar Eskişehir'e getiririm. Eskişehir'e daha fazlasını yapmalıyız. Eskişehir'e hizmet gurur ve şeref verici... Eskişehir'e ve Eskişehirlilere hizmet çok yakışıyor " dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.