Eskişehir ile Irak arasında Ticaret Köprüsü

Eskişehir ile Irak arasında Ticaret Köprüsü

Eskişehir Ticaret Odası Heyeti Irak’ta ilk temaslarını gerçekleştirdi. Erbil Ticaret Odası’nda yapılan görüşmelerde Başkanımız Harun Karacan ve Erbil Ticaret Odası Başkanı Dare Jaleel Alkhayat Kardeş Oda Anlaşması imzaladı....

Eskişehir Ticaret Odası Heyeti Irak'ta ilk temaslarını gerçekleştirdi. Erbil Ticaret Odası'nda yapılan görüşmelerde Başkanımız Harun Karacan ve Erbil Ticaret Odası Başkanı Dare Jaleel Alkhayat Kardeş Oda Anlaşması imzaladı. Tanışma Toplantısı'nın ardından Eskişehirli iş adamları ve Iraklı işadamları ikili görüşmelerle bir araya gelerek, önemli ticari bağlantılar kurdular.
Eskişehir Ticaret Odası, üyelerine farklı yatırım olanaklarının, farklı sektörlerin ve farklı pazarların kapılarını açmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen Eskişehir – Irak Ticaret Köprüsü İş Gezisi kapsamında Erbil Ticaret Odası yapılan görüşmeler sonucu iki oda başkanı, işbirliği kurmak ve iki oda arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla Kardeş Oda Anlaşması imzaladı.
Kardeş Oda Anlaşması imzalanmasının ardından konuşma yapan Başkanımız Harun Karacan, "Çağımızda ülkeler arası dostluklar karşılıklı ticaret ve işbirliği ile gelişmekte. İşbirlikleri yeni dostlukların kapılarını aralamakta, yeni dostluklar da yeni iş imkânları yaratmakta. Bizim zaten tarihsel kökleri olan bir dostluluk ve kardeşlik geçmişimiz var. Bizler bugün buraya dostluğumuzu geliştirmek ve yeni işbirliği imkânları yaratmak için geldik" diyerek sözlerine başladı. Karacan, "Bugün herkesin kabul ettiği bir gerçek var; kalkınmanın, refahın ve gelişmenin lokomotifi hür teşebbüs. Yani siz, biz, bugün burada işbirliği imkânlarını araştırmak için bir araya gelen insanlar. Bizler bu amaçla bugün buraya geldik. Birlikte çalışmak için bir adım attık" dedi.
Erbil Ticaret Odası Başkanı Dare Jaleel Alkhayat da, Eskişehir ile Erbil arasında önemli iş bağlantıları kurulacağını ifade ederek, Eskişehir Ticaret Odası Heyetini ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından Eskişehir Ticaret Odası Heyeti'nde yer alan 20 firma, Erbil'den 100'e yakın firma ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Eskişehirli firma temsilcileri, görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.