"Eskişehir örnek alınmalı"

“Eskişehir örnek alınmalı”
Büyükşehir Belediyesi’nin, Devlet Opera ve Balesi’nin işbirliği ile Eskişehir’e getirdiği Aşk İksiri Operası büyük beğeni topladı. Aşk İksiri’nin gösterimi nedeniyle Eskişehir’e gelen Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü...

Büyükşehir Belediyesi'nin, Devlet Opera ve Balesi'nin işbirliği ile Eskişehir'e getirdiği Aşk İksiri Operası büyük beğeni topladı. Aşk İksiri'nin gösterimi nedeniyle Eskişehir'e gelen Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü Hakan Gürkan ile Baş Rejisör Yaşar Esgin "Türkiye'nin diğer kentlerinin Eskişehir'den örnek alacakları çok şey var, o nedenle başta belediye başkanları olmak üzere herkesi Eskişehir'i görmeye davet ediyoruz" dediler.
Büyükşehir Belediyesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi işbirliği ile G. Donizetti'nin Aşk İksiri Operası'nı Eskişehirlilerle buluşturdu. Mersin Devlet Opera ve Balesi'ne Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Şef Alexander Dmitriev yönetimde eşlik etti.
Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda sahnelenen ve Eskişehirliler'in büyük beğenisini kazanan opera gösterimi öncesi açıklama yapan Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü Hakan Gürkan "İçinde bulunduğumuz sanat tesisi Eskişehir'in düşünce yapısını yansıtıyor. Eskişehir her hali ile Avrupa standartlarını yakalamış. Büyükşehir Belediyesi'nin sanata önem vermesi örnek bir davranış" dedi.
Mersin Devlet Opera ve Balesi Baş Rejisörü Yaşar Esgin ise daha önce Eskişehir'e gelen sanatçı arkadaşlarının Eskişehir'den övgü ile söz ettiklerini belirterek "Eskişehir'i görünce arkadaşlarımın Eskişehir'den övgü ile söz etmekle ne kadar haklı olduğunu gördüm. Başkan Büyükerşen kollarını sıvamış ve çok büyük işler yapmış, insana ve sanata yatırım yapmış. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere tüm belediye başkanlarına ve hükümet yetkililerine sesleniyorum Eskişehir'e gelin ve burada neler yapıldığını görün. Eskişehir'de çok büyük ve güzel işler yapılmış" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.