“ESKİŞEHİR TUTULAMAYAN SÖZLERİN ŞEHRİDİR”

"ESKİŞEHİR TUTULAMAYAN SÖZLERİN ŞEHRİDİR"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düzenlenen mitingde Eskişehirlilere hitap etti. Ellerinde parti bayraklarıyla Odunpazarı Meydanı’nda toplanan binlerce kalabalık, “ Devletin başına “Devlet” geçmeli”...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düzenlenen mitingde Eskişehirlilere hitap etti. Ellerinde parti bayraklarıyla Odunpazarı Meydanı'nda toplanan binlerce kalabalık, " Devletin başına "Devlet" geçmeli" şeklinde sloganlar attı.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaklaşık 18. 30'da kürsüye çıktı. Eskişehir Milletvekilleri adaylarını tanıtmadan direk konuşmalarına başlayan Bahçeli, Eskişehirlilerin oyuna talip olarak, 7 Haziran Genel Seçim'lerinde MHP'ye destek çıkmaları için söz istedi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, kalpleri kazanmak için, vicdanlara girmek için buradayız, ümitleri canlandırmak için Eskişehir'e elimize uzatıyoruz diyerek sözlerine başladı.
" AKP YANLIŞINI SİLİP DOĞRU'DA BULUŞALIM!"
Birlikte yürümek için Eskişehir'i MHP'ye destek olmaya davet eden Genel Başkan Bahçeli, " Çağrımız milli yüreklere, huzur arayanlara, güvenlik isteyenlere, sükûnet isteyenlere... Çağrım Eskişehir'in tamamınadır" dedi.
" ESKİŞEHİR HEP DOĞRUNUN YANINDA YÜRÜDÜ"
Gelin birlikte yürüyelim, gelin AKP yanlışını silip doğru da buluşalım, gelin canlar bir olalım, iri olalım diri olalım diyerek konuşmalarına devam eden Bahçeli, " Eskişehir'in umutlarını kırmaya çalışanlara karşı birlikte yürüyelim. Vatana sahip çıkıp bizimle yürüyecek misiniz? Eskişehir'e sahip çıkıp MHP'ye destek verecek misiniz? Çok şükür Eskişehir her zaman doğrunun yanında yürümüştür. Eskişehir her daim bağımsızlığın, onurun ve şerefin üzerinden yürümüştür. Eskişehir huzur cellatlarından çok çekmiştir. Tutulmayan sözlerin şehridir Eskişehir. Sokaklarınız güzelleşiyor, Eskişehir kabuk değiştiriyor gelin görün ki her şey yüzeyde kalıyor, şekilden öteye geçilmiyor. Mahalle aralarında sefalet, borç vardır. Bir yanda tren hızlanırken bir yanda ekonomik refahımız yavaşlamaktadır. Eskişehir'in bir görünen bir de görünmeyen yüzü vardır. Görünen yüzünde her şey yolunda görünmeyen yüzünde ekmek dilim dilim azalmaktadır. Eskişehir sürekli kan kaybetmektedir. Eskişehirli fedakârlık yapıyor, birileri size fenalığı layık görmektedir. Eskişehirli sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar mücadele verirken, birileri devletin kasasını hortuma bağlamıştır. Ekmek veren sizsiniz emeğinizi çalan onlardır. Vatan diyen sizsiniz vatan satan onlardır" diye konuştu.
" AKP 12 YIL, 6 AY, 4 GÜNDÜR YANLIŞ YOLDADIR!
Tek doğrunun AKP olduğu yönündeki sakat mantığın Eskişehir'de kabul görmeyeceğini kaydeden Bahçeli, " Yönetemeyen iktidar yanlıştadır, hukuktan kaçan hükümet yanlış yapmıştır. AKP'nin her şeyi yanlış, her sözü aldatmadır. Davutoğlu 4 yanlış görmek istiyorsa rüşvetçi bakanlara odaklanmalıdır. AKP bölücülüğü meşrulaştırmış yanlış yapmıştır, helal bahanesiyle yolsuzluğu örtmüş yanlış yapmıştır, bitmeyen kalkınma masalları anlatmış yanlış yapmıştır, çözüm diye çözülmeyi savunmuş yanlışa düşmüştür. AKP 12 yıl 6 ay 4 gündür yanlış yoldadır. Bu partinin iktidar da olması talihsizliktir. 24 milyon insan kendine yeni elbise alamıyor, 58 milyon insan mobilyasını değiştiremiyor, 42 milyon borçlarını ödeyemiyor, 63 milyon insan bir hafta tatil yapamıyor. Vatandaşlar kredi batağında feryat ediyor. Gençler işsizlikten kırılıyor, kadına şiddet, ödenemeyen borçlar Eskişehir'in önünü tıkıyor. Doğru olan bir iktidar havuzculara sahip çıkar mı, soygunculara hayırsever der mi, adalet terazisini bozar mı, mahkemeden kaçar mı? Tüm bu yanlışlar görülmesin istediler. Hak arama yollarını engellediler. Dış güçler var diyerek algı operasyonu yaptılar. Durmadılar yediler, yalan söylediler" ifadelerini kullandı.
Konuşmalarında sık sık CHP'ye de göndermeler de bulunan Genel Başkan Bahçeli, " Bunlara karşılık yaşanacak Türkiye iddiasında bulunanlar destek çıkmadılar. AKP'ye kol kanat gerdiler. Her şey ortadadır. Bugün geldiğimiz zaman diliminde yolsuzluk ortadan kalktı mı? Bırakın kalkmayı her sene katlanarak büyümüştür" dedi.
" ALLAH KORKUSU ZATEN YOKTU, KULDAN UTANMA DA KALMADI"
AKP'nin yoksulluğu kaldıracağı yönündeki vaatlerini de hatırlatan Bahçeli, " Yoksulluk sona erdi mi? Yoksullar iş ve aş buldu mu? Yoksul sayısı azalmadığı gibi 100 binlerce vatandaş da yoksulluk sınırına dayandı. Birileri de elbette zenginleşti. Erdoğan'ın çevreleri bakanların çocukları haramlarına haram ekledi. Güya toplumda yasaklar son bulacaktı. İddiaları buydu. Bu baskılardan herkes nasibini aldı. Masumlar hakaretlere maruz kaldı. Eleştirilerin adı devlet büyüklerine hakaret olmuştur. Bu iktidar döneminde teröristler özgürleşti, bölücülerin önündeki yasaklar birer birer kaldırıldı. Sizin üzerinizdeki yasaklar artarken, AKP'nin üzerindeki özgürlükler arttı. Allah korkusu zaten yoktu, kuldan utanma da kalmamıştır. Şimdi de kefen siyaseti yapıyorlar. Kaybedeceklerini anlayınca yeni bir mağduriyet yoluna sığınıyorlar. Hakkı yenilen Eskişehir'dir. Eskişehir tuzağa düşmez, oyuna gelmez. Kefen edebiyatına asla kanmaz. AKP zihniyetinin kendisini uçuruma götüreceğini bilmiştir. Bilesin ki Eskişehir yardım eli çok yakındır. Yalnız başına MHP Eskişehir ve Türkiye'nin hizmetindedir" şeklinde konuştu.
" ESKİŞEHİRLİ UYANDI"
Eskişehirlinin artık uyandığını ve artık yeter dediğini kaydeden Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: " Kargaşa ve cepheleşmenin tarafı olmayan MHP kucaklaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresidir. MHP Türkiye'nin bölünmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir. Yeterli Eskişehir bizimle yürüsün, bize destek versin. Bizimle yürümeye var mısınız? Bunun yolu 18 gün sonra sandıkta üç hilale vuracağınız evet mühründen geçmektedir. AKP'ye oy veren kardeşim, AKP aldığı oyu kötüye kullanmış, ülkeyi enkaza çevirmiştir. Bu defa gel birlikte yürüyelim, bunlarda hayır ve huzur yoktur. CHP'ye oy veren gel bu defa da bizimle yürüyün. Kararsız duran kardeşim MHP bil ki seninle senin yanında. Refah ve mutluluksa, iş ve aşsa istediğiniz bizimle yürü. Zalime karşı beraber miyiz?"
" ASGARİ ÜCRET NET 1400 LİRA OLACAK!"
MHP'nin seçim beyannamesi hakkında da bilgi veren Bahçeli, " Eskişehirliler seçim beyannamemiz 3 Mayıs'ta açıklandı. 5 projeyle ülkenin tüm sıkıntılarını çözmek için yola koyulduk. Yolsuzlukla, yoksulla mücadele edeceğiz, ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Ekonomi büyüyecek, ,insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Hedeflerimiz büyük, ülkülerimiz berrak ve herkesi kapsamaktadır. Emeklilerimize sesleniyoruz. Mart ayından itibaren 1400 lira, Eylül ayından itibaren 1400 olmak üzere yılda 2800 emekli desteği almak için bizimle yürüyün. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz. Emeklilikte yaş ve prim sorununu çözeceğiz. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkararak vergi almayacağız. Gerçek manada intibak düzenlemesi yapacağız. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin. Her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarımızı bitireceğiz. 18 gün daha sabret sorunlarınızı bitireceğiz. Sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle kimse mahrum bırakılmayacaktır. Evi olmayan muhtaç ailelerimize destek çıkacağız. 18 yaşını doldurmuş engellilerimizin aylıklarını 600 liraya, 18 yaş altını ise 400 liraya çıkaracağız. Aylık almayan, annesi ya da babası vefat etmiş evlatlarımıza her ay 100 lira cep harçlığı vereceğiz. Yuva kuracak gençlere 10 bin lira tutarında faizsiz kredi sağlayacağız. Taşeron işçilere kadro vereceğiz. Terörün kökünü kazıyacağız. Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Eskişehir. 7 Haziran'da MHP'ye oy verecek misiniz?" ifadelerini kullandı.
Yaklaşık yarım saat kürsüden Eskişehirlilere seslenen Bahçeli konuşmaların ardından karanfil attı. Ardından ise MHP Eskişehir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Bahçeli'ye 26 yazılı Eskişehir spor forması ve atkısı hediye etti. Bahçeli, partililer tarafından coşku ve tezahüratlarla uğurlandı.


MHP MİTİNGİNDEN NOTLAR
. Saat 17.00'de başlanacağı söylenen miting 18. 30 da başladı.
. MHP Lideri Devlet Bahçeli, beş uzun araç konvoyuyla miting alanına geldi.
.Seçim otobüsü arkasında Bahçeli'yi MHP'nin Eskişehir adayları karşıladı.
.Seçim otobüsünden Eskişehirlilere hitap eden Bahçeli'nin hedefinde AKP Hükümeti vardı. Bahçeli, sert sözlerle sık sık AKP'ye yüklendi.
.Bahçeli miting konuşmasında yine matematiksel verilere başvurdu.
.Eskişehir'den övgüyle bahsetti, sık sık oylarına talip oldu.
.Bahçeli seçim otobüsünde adaylarını tanıtmadı, direk konuşmasına başladı.
.Yaklaşık yarım saat konuştu.
.Miting alanında yaklaşık 5 bin kişi vardı.
.Partililer bayraklarıyla " Devletin başına Devlet geçmeli" şeklinde tezahüratlar etti.
.Konuşmaların ardından Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel tarafından 26 yazılı Eskişehirspor forması ve atkısı hediye edildi.
. Bahçeli konuşmaların ardından kırmızı karanfil atarak bozkurt işaretiyle kürsüden indi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.