Eskişehir'de merdiven altı işletmeler tehlike saçıyor

Eskişehir'de merdiven altı işletmeler tehlike saçıyor
Eskişehir Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, “Aldığımız şikayetlerin yüzde 80-85’i merdiven altı dükkanlardan geliyor. Halkımız kesinlikle bu dükkanlarda işlem yaptırmasınlar” dedi.

Son dönemde her alanda karşımıza çıkan zamlar, kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde de kendini gösterdi. İnsanlar özellikle kozmetik alanında daha ucuza ihtiyaçlarını karşılamak için sağlıklarını riske atıyor. Eskişehir Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, vatandaşları merdiven altı işletmeler konusunda uyardı.

“SEKTÖRÜN EN BÜYÜK SIKINTILARINDAN BİRİ TAKLİT ÜRÜNLER”

Vatandaşları çakma ürünler konusunda uyaran Kozmetik Satış Müdürü Öner Nadir Yeşilli, “Sektörün en büyük sıkıntılarından biri taklit ürünler. İçeriği çok tehlikeli hammaddelerle doldurularak insan sağlığı da tehlikeye atılıyor. Vatandaşlar, ürünlerin barkodlarını okutarak, sağlık bakanlığına kayıtlı olup olmadığını kontrol ederek ürünün orjinalliğini test edebilir” diye konuştu.

ZAMLAR ÜRÜN FİYATLARINA YANSIYOR

Kozmetik ürünlerde yaşanan artışın sebeplerinden söz eden Kozmetik Distribütörü Galip Duru, “Ürünün bize geliş maliyetinin artması, ürünleri dağıtırken kullandığımız mazot fiyatları ciddi oranda etkiliyor. Maliyetlerimiz artınca ürüne yansıyor, kuaför arkadaşlarımız da haliyle fiyatlarına yansıtıyor” dedi.

MERDİVEN ALTI İŞLETMELERE DİKKAT!

Fiyatların yükselişinden kaynaklı olarak insanların ucuz hizmet alabilmek için merdiven altı işletmelere yönelmesi konusunda konuşan Sarıkaya ise, “Burada aldığımız şikayetlerin yüzde 80-85’i merdiven altı, kaçak çalışan dükkanlardan geliyor. Tüketici hakem heyeti arkadaşlarımızla beraberdik, onlardan da merdiven altı işletmeler hakkında şikayetler aldık. Vatandaşlar, merdiven altı hizmet aldıkları zaman şikayetlerle karşılıyoruz. Örneğin; yüzlerin yanması, lazerde vücudun yanması gibi kalıcı hasarlar oluşabiliyor. Halkımız kesinlikle merdiven altı dükkanlarda işlem yaptırmasınlar” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞLAR RUHSATLI DÜKKANLARDAN HİZMET ALMALILAR”

Eskişehirli vatandaşları kaçak işletmeler konusunda uyaran Sarıkaya, şunları söyledi:

“Kişilerin bilinçsizce evlerde güzellik konusunda işlem yapmaları da sağlıklı değil. Örneğin hamamlarda ağda yapılıyordu, saç boyanıyordu. Bunun maksimum seviyede önüne geçtik. Özellikle mülteciler bunu evde çok yapıyor. Evlerde makyaj, kalıcı makyaj, kalıcı kaş, iğneli işlemleri yapıyorlar ve bunlardan da şikayet oluyor. Biz olabildiğince göz açtırmamaya çalışıyoruz ama haberimiz olmadan da oluyor. Ne olursa olsun ruhsatı olan dükkanlardan hizmet almalılar. Böylece olası bir şikayette muhattap bulabilirler ama kaçak olduğunda bulamazlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.