Eskişehir’e 50 yıl boyunca  gelmeyen hizmeti getirdik”

Eskişehir'e 50 yıl boyunca gelmeyen hizmeti getirdik"

AK Parti İl Başkanı Salih Koca, İl Milletvekilleri H. Murat Mercan ve E. Nedim Öztürk ile birlikte il binasında basın açıklaması yaptılar. AK Parti İl Binasında yapılan basın açıklamasın da konuşan İl Başkanı Salih Koca...

AK Parti İl Başkanı Salih Koca, İl Milletvekilleri H. Murat Mercan ve E. Nedim Öztürk ile birlikte il binasında basın açıklaması yaptılar.
AK Parti İl Binasında yapılan basın açıklamasın da konuşan İl Başkanı Salih Koca AK Parti Eskişehir Milletvekillerinin meclis çalışmalarının sona ermesinden hemen sonra Eskişehir'imize geldiklerini ve Eskişehir'de çalışmalara başladıklarını söyledi. Koca açıklamalarına şöyle devam etti; "AK Parti hepimizin bildiği gibi Türkiye'de bugüne kadar konuşulamayan konuları ele aldı, ülke gündemine taşıdı ve büyük kararlılık ile bu konuları çözmeye devam ediyor. Aynı şekilde AK Partimizin Eskişehir'deki bu hamleleri devam ediyor. AK Partimizin yatırım hamleleri sayesinde Eskişehirmiz de yılardan beri çözülemeyen problemlere el atıldı. Gerek ulaşım alanında gerek karayollarında gerek hava yollarında, devlet demir yollarında, sağlık alanında, milli eğitim alanında şehrimizde çok ciddi hamleler yapıldı" dedi.
Yeni yılın Türkiye Cumhuriyetine, vatandaşlara, AK Parti teşkilatına ev ilimize hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan AK Parti Eskişehir Milletvekili H. Murat Mercan, Türkiye hem ekonomisi ile hem etkinliği ile dünyanın önde gelen ülkeleri içerisindedir dedi. Mercan Konuşmasına şöyle devam etti, " Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin gücü ve önemi artarak devam edecektir. Bunları çeşitli vesileler ile çeşitli programlar ile açık bir şekilde ortaya koyduk. Bir yandan Türkiye meseleleri ile ilgilenirken diğer yandan bizler şehir milletvekilleri olarak Eskişehir'in sorunları ile de ilgilenmek zorundayız. Şunu açıklıkla söylemem gerekir ki! Eskişehir AK Parti iktidarları döneminde aldığı hizmetin tamamı kadarını belki geçmiş elli yıl boyunca almamıştır. Kentimizin gelişmesine kalkınmasına engel olan bütün kronik sorunları bu iktidar döneminde çözülmüştür ve çözülmeye devam edecektir." dedi.
Toplantıda konuşan AK Parti Eskişehir milletvekili Emin Nedim Öztürk Meclis Çalışmalarının bitiminden hemen sonra Eskişehir'e geldiklerini belirtti. Öztürk açıklamalarına şöyle devam etti; "Halkımızın bildiği gibi Meclisimizde yoğun bir çalışma vardı. Bu program çerçevesinde 2010 yılı bütçesi kabul edildi. Her şeyden önce bu bütçenin ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu süreç içerisinde bizler Eskişehir'imize gelemedik. Aşağı yukarı on iki gün devam eden bir bütçe maratonu çerçevesinde biz çalışmaları her gün aşağı yukarı bir haftalık süreyi kapsayacak şekilde çalışma yapıldı. On iki gün içerisinde üç aylık bir çalışma süresi meclisin çalışma takvimine sığdırıldı. Türkiye bir kabuk değiştirmektedir. Artık ezberler bozulmaktadır. Bilinen şeylerin dışında Türkiye'nin de bir dünya ülkesi, dünya içerisinde gerçekten yerini alabilecek güçlü bir ülke konumuna gelmesi için Türkiye kendi içerisinde olan sorunları halletme noktasındadır" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.