"Eskişehir'e yatırıma hazırız"

“Eskişehir’e yatırıma hazırız”
Britanya Birleşik Krallık Ticaret Elçisi Lord Janvrin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret ederek Eskişehir’de ticaret ve yatırımın geliştirilebilmesi konularında fikir alışverişinde bulundu.İngiltere...


Britanya Birleşik Krallık Ticaret Elçisi Lord Janvrin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret ederek Eskişehir’de ticaret ve yatırımın geliştirilebilmesi konularında fikir alışverişinde bulundu.

İngiltere Birleşik Krallık Ticaret Elçisi Lord Janvrin, İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret Başkanı Judith Slater ve Ticaret Ataşesi Helen Flewker, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Ziyarette Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ta bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den Eskişehir hakkında bilgiler alan Birleşik Krallık Ticaret Elçisi Lord Janvrin,  “Eskişehir’de ticaret ve yatırımların geliştirilmesini arzu ettiklerini belirtti. Janvrin, Büyükşehir Belediyesi, Anadolu üniversitesi ve Osmangazi üniversitesi’nin örnek çalışmaları kentin gelişmesinde büyük rol oynuyor. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli belediyelerce örnek alınan projeler, yatırımcıların dikkatini çekiyor. İstanbul ve Ankara gibi merkezlerin yanı sıra yatırım potansiyeli olan büyük şehirleri unutmamamız gerekiyor. Eskişehir ile ticaret ve yatırım konularında her zaman işbirliğine hazırız” dedi.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükerşen, kültür, sanat ve ticaret alanında gelişen Eskişehir’e yeni endüstriyel yatırımların kazandırılması için çalışmaların sürdürüldüğünü, Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri olarak bu konuda üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi.
Ziyaretin ardından heyet Tepebaşı Belediyesi’nin Yaşam Köyü’nü incelemeye gitti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.