ESKİŞEHİR’İN CAZİBESİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

ESKİŞEHİR'İN CAZİBESİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Büyükelçi Haljas’ı Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Tuna, Eskişehir’in yüksek potansiyeliyle son zamanlarda büyük ilgi çektiğini söyledi. Kültür, sanat, eğitim, sanayi ve üniversiteleriyle...

Büyükelçi Haljas'ı Eskişehir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Tuna, Eskişehir'in yüksek potansiyeliyle son zamanlarda büyük ilgi çektiğini söyledi. Kültür, sanat, eğitim, sanayi ve üniversiteleriyle genç ve dinamik bir yapıya sahip olan ilimizin, doğudan batıya birçok dost ülkenin dikkatini çekmeye başladığını kaydeden Vali Tuna, "Bu ilgi Eskişehir'in gittikçe artan cazibesinin ortaya çıktığını gösteriyor" dedi.
Avrupa Günü münasebetiyle Eskişehir'e gelen Büyükelçi Haljas'ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Tuna, iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda artarak devam etmesini temenni etti. Estonya ve Türkiye arasındaki iyi ilişkilerde, Eskişehir'in önemli bir yer almasını dileyen Vali Tuna, bu kapsamda Eskişehir Valiliği olarak üzerlerine düşen bir görev varsa yapmak istediklerini söyledi.
Eskişehir gibi güzel bir şehirde bulunmanın kendisini onurlandırdığını dile getiren Büyükelçi Haljas, Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa Birliği ile ilgili panele katıldığını ve bir dizi resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir'e geldiğini söyledi.
Ziyareti kabulden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Büyükelçi Haljas, geçmişte demir perde gerisinde yaşamış Estonya'nın Avrupa Birliğinde yaşanan özgürlüğü herkesten daha çok takdir ettiğini belirtti. Bu özel günde Eskişehir'de olmanın kendisi için çok önemli olduğunu aktaran Büyükelçi Haljas, sözlerinin sonunda üniversiteleriyle, yaşam alanlarıyla ilimizi canlı bir şehir olarak nitelendirdi.
Ziyaret anısına valilik şeref defterini imzalayan Büyükelçi Haljas'a, Vali Tuna, günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.