"Fatura ödeme tarihleri ötelenmeli"

“Fatura ödeme tarihleri ötelenmeli”
 Elektrik Mühendisleri Odası, Sağlık Bakanlığı’nın gerekirse olağanüstü önlemler alabileceğini ve olası bir karantina durumunda ise fatura ödemelerinin son tarihlerinin uzatılması gerektiğini dile getirdi.Oda Başkanı Ender...

 


Elektrik Mühendisleri Odası, Sağlık Bakanlığı’nın gerekirse olağanüstü önlemler alabileceğini ve olası bir karantina durumunda ise fatura ödemelerinin son tarihlerinin uzatılması gerektiğini dile getirdi.


Oda Başkanı Ender Kelleci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “çin ve İtalya’daki örnekler, hem sağlık çalışanlarının hem de tıbbı cihaz ve ilaç sayısının yeterli olmadığını ortaya koymuştur. Bu noktada sağlık çalışanları için gerekli önlemlerin alınması ve tıbbi cihazların yaşanması muhtemel bir salgına karşı hazır hale getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında bazı şirketlerin çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirmesiyle internet kullanımı ve iletişim altyapısının yükünün artacağı düşünüldüğünde, servis sağlayıcılarına da altyapılarında yoğunluk nedeniyle yaşanabilecek sıkıntılar için önlem almaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.”


SON öDEMELER UZATILSIN


Kelleci, açıklamasının sonunda ise şunları söyledi; “ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizin, salgının dünya genelinde başlattığı ekonomik durgunlukla birlikte daha ciddi boyutlara ulaşma ihtimali de göz önüne alınmalıdır. Bu durum vatandaşların alım gücünü düşürerek elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçların giderilmesinde elzem olan kaynaklara erişim tehlikesini doğuracaktır. Yaşanmamasını temenni etmekle birlikte, salgının artarak karantina uygulamasına geçilmesi durumunda, evlerinde izole edilecek olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için elektrik, su, doğalgaz faturalarının son ödeme tarihlerinin ötelenmesi gerektiğini düşünüyoruz. ”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.