Geleceğimizi geri kazanalım
Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü geri dönüşüm çalışmaları ile geleceğimizi 'geri kazanmaya' hızla devam ediyor.
Geri dönüşüm çalışmaları kapsamında, geri kazandırılabilir atıkların toplanması amacıyla apartmanlar için plastikten yapılmış kutular, işyerlerinin yoğun olduğu caddelere metal kumbaralar yerleştirilmekte ve buralara atılan geri dönüştürülebilir atıklar, oluşturulan ekipler tarafından belirlenen gün ve saatlerde düzenli olarak toplanmakta. Proje kapsamında 2012 yılı Haziran ve Temmuz aylarında toplam 1117,76 ton geri kazanılabilir atık (Kağıt, Karton, Plastik, Cam, Metal) toplandı. Söz konusu bu miktar vatandaşlarımızın ve işyerlerinin çevreye karşı artan bilinç ve duyarlı davranışlarına paralel olarak gün geçtikçe artmakta olduğu bildirildi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.