Gineli profesör tuvalet temizliyor

Gineli profesör  tuvalet temizliyor
Eskişehir’de yaşayan Gineli Prof.Dr. Osman Toure, açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde yaşayan Müslümanların kan ağladığını söyledi. Eskişehir’de, tuvalet temizlikçiliği yaparak geçimini sağlayan Toure (63), zor...

Eskişehir'de yaşayan Gineli Prof.Dr. Osman Toure, açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde yaşayan Müslümanların kan ağladığını söyledi.
Eskişehir'de, tuvalet temizlikçiliği yaparak geçimini sağlayan Toure (63), zor şartlar altında yaşamalarına rağmen kazandığı paranın bir miktarını SMS yoluyla Afrika'daki insanlara gönderiyor. Eskişehir'in Odunpazarı ilçesindeki Alem Camii'nde tuvalet temizliği yapan Prof.Dr. Toure, Gine'de üniversitede Fransızca bölümünde öğretim üyesiyken yaşanan iç savaş ve yoksulluk sebebiyle ülkesini terk ettiğini söyledi. Afrika'da insanların çok zor şartlar altında yaşadığını anlatan Toure, başta Afrika'dakiler olmak son zamanlarda Somali, Arakan ve dünya'nın her yerindeki muhtaç insanlar için her gün dua ettiğini kaydetti.
Afrika'da insanların açlıkla büyük bir mücadele verdiğini belirten Toure, şöyle konuştu:
"Afrika'da çok problem var. Her tarafta savaş var. Yemek yok, su yok. Çocuklar, yaşlılar hepsi açlıktan hasta. Afrika'dakiler bizim kardeşlerimiz, arkadaşlarımız. Orada çok Müslüman var. Yiyecek ekmekleri yok, içecek suları yok. Bende tuvalet temizlemekten kazandığım paradan bir kısmını Afrika için gönderdim. Allah onlara yardım etsin. Dua edelim. Birlik olalım."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.