Gün öğretmenlerin

Gün öğretmenlerin
En değerli varlıklarımız olan öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Vilayet meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayacak olan kutlamalar Vilayet meydanındaki törenlerle devam edecek. Şehrin pek çok noktasında...

En değerli varlıklarımız olan öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Vilayet meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayacak olan kutlamalar Vilayet meydanındaki törenlerle devam edecek. Şehrin pek çok noktasında da öğretmenlerimiz bazı etkinlikler ile hatırlanacak.


Eskişehir Valisi özdemir çakacak’ta, 24 Kasım öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. 
Vali çakacak, yayınladığı mesajda, "öğretmenlerimiz de bizler için anne ve babalarımız kadar kıymetlidir. Millet olarak bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere değer veren ve güvenen bir inanca ve kültüre sahibiz" ifadelerine yer verdi. 


ŞüKRANLARIMI SUNUYORUM
24 Kasım 1928 yılında millet mekteplerinin açıldığını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yine bu günde 'Başöğretmen' sıfatının verildiğini hatırlatan çakacak, 24 Kasım öğretmenler Gününün hayırlara vesile olmasını diledi. öğretmenliğin; gücünü sevgiden alan, emek, özveri ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olduğunu belirten Vali çakacak, açıklamasında şunları kaleme aldı: "Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, 'Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin becerinizin ve fedakârlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir' diyerek öğretmenlerimizin görev ve sorumluluğunun önemine vurgu yapmıştır. ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay; görevlerini ders saati ile sınırlamadan yürekleriyle yapan öğretmenlerimizindir. Daima hakikati arayan ve anlatan öğretmenlerimiz, tıpkı Yunus misali gönüllere sevgi tohumu saçıp, saygının en büyüğünü hak ediyorlar. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde; görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, her birinin '24 Kasım öğretmenler Günü'nü en içten duygularla kutluyor, şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.