Günay, tekrar Divan Kurulu'nda

Günay, tekrar Divan Kurulu’nda
Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, geçen dönem de yürüttüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Divan Kurulu üyeliği görevine yeniden seçildi.Plan ve Bütçe Komisyonu iş yükü itibariyle Türkiye Büyük millet Meclisi’nin...


Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, geçen dönem de yürüttüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Divan Kurulu üyeliği görevine yeniden seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu iş yükü itibariyle Türkiye Büyük millet Meclisi’nin en yoğun çalışan komisyonlarının başında geliyor. Uluslararası sözleşmeler dışında iş yükünün %80’ ini Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçiyor. 21. Dönemde komisyonlarca karara bağlanan 728 tasarı ve tekliften 235 ini, 22. Dönemde komisyonlarca karara bağlanan 657 tasarı ve tekliften 156 sı esas komisyon olarak Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından görüşülüp karara bağlanıyor. Bu yoğun çalışma temposunun temelinde Anayasa, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Sayıştay Kanunu, Kalkınma Planlarının Yürürlüğe Konması ve Bütünlüğünün Korunması Hakkındaki Kanun ve TBMM İçtüzüğünün ilgili maddelerinin komisyona yüklediği görevler geliyor. Son olarak 2018 merkezi yön bütçesi 225 saatlik maratondan sonra bir haftada TBMM Genel Kurulu’na gönderildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.