“Hatboyu kaderine terk edilemez”

"Hatboyu kaderine terk edilemez"

Ticaret odası başkan adayı Ayhan Sezer seçim çalışmaları kapsamında Ticaret Odası üyelerine ziyaretlerine devam ediyor. Zübeyde Hanım Bulvarı’nda (Hatboyu) ticaret erbaplarıyla  buluşan Sezer, bölgenin şehir ekonomisine ...


Ticaret odası başkan adayı Ayhan Sezer seçim çalışmaları kapsamında Ticaret Odası üyelerine ziyaretlerine devam ediyor. Zübeyde Hanım Bulvarı’nda (Hatboyu) ticaret erbaplarıyla  buluşan Sezer, bölgenin şehir ekonomisine  ve çevresine katkı sağlaması gerektiğini dile getirdi.

HABERİ;
Ticaret odası başkan adayı Ayhan Sezer ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda şehrin en önemli ticari alanlarından birisi olan Zübeyde Hanım Bulvarına giden Ayhan Sezer, burada sorun ve sıkıntılara dair bilgiler aldı. Hatboyu'nda ticaret yapan oda üyelerinin sıcak ve samimi ilgisi ile karşılaşan Sezer, bu bölgenin beklenen ticari hareketlilikten çok uzak olduğunu söyledi.
ETRAFINDAKİ TİCARET HAYATINA KATKI SAĞLAYACAK BİR BöLGE
Demir yolunun yer altına alınmasının ardından Eskişehir için çok kıymetli bir alan ortaya çıktığını hatırlatan Ayhan Sezer,  buna karşın ticari yaşamın bu bölgede bir türlü gerektiği kadar gelişmediğini kaydetti. Esnafla yaptığı görüşmelerde bölgedeki durağanlığa dair pek çok şikayet aldığını söyleyen Sezer, "Esnafımızın burada haklı şikayetleri var. Bu kadar kıymetli bir alan bu denli atıl kalamaz" dedi.
BAKIM VE İLGİ OLMALI
Şehrin ortasındaki bu alanın bakımsızlıktan ve ilgisizlikten her geçen gün çürümeye doğru gittiğini söyleyen Sezer, "Hatboyu'nun temizliğine ve aydınlatılmasına dair sorunlar var. Hatta, şimdiden bazı bölümler kullanılamaz hale gelmiş. Oysa şehrin merkezindeki bu muhteşem alanı ortak akılla hareket edip bu bölge için çare üretsek, şehrimiz çok kıymetli bir alan kazanacak. öyle yapmak yerine, çok değerli bir alanın çürümesine göz yumuyoruz. Bizim dönemimizde şehrin böylesine zenginlikleri ekonomiye kazandırılacak. Zübeyde Hanım Bulvarı da modern görüntüsüyle daha hareketli ve şehre yakışan hale bürünecek" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.