HDP Adaylarını tanıttı

HDP Adaylarını tanıttı

Türkçe ve Kürtçe bir sunumla başlayan toplantıda konuşan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, partisinin baraj diye bir sorunu olmadığını belirterek, gerçek anlamda demokrasiye barışa açık olan partilerle koalisyona hazır olduklarını...

Türkçe ve Kürtçe bir sunumla başlayan toplantıda konuşan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, partisinin baraj diye bir sorunu olmadığını belirterek, gerçek anlamda demokrasiye barışa açık olan partilerle koalisyona hazır olduklarını söyledi.
Ülkenin mayasında hak, hukuk, barış olmadığını ve yıllardır bizleri tek tiplileştirmeye çalıştırdıklarını vurgulayan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, "Alevisi, Kürdü, Türk'ü kışkırtılmaya gidildi. Onbinlerce yıldır irademiz kırıldı, teslim alındı. Bu seçimi farklı kılan ceberut, yalancı bir iktidar mı hak edece yoksa barış söylemleri mi, demokrasi mi hak edilecek" diye sordu.
Adaylar ise şöyle tanıtıldı:
"HDP Milletvekili adayları: Dr. Mete Günay: Eskişehir'de ilk göz ameliyatı yaptı. 2012 yılında 12 dernekten oluşan engelli hakları ile ilgili çalışmalar yapan Eskişehir Engelsiz Yaşam Platformu'nun kuruluşuna öncülük etti.
Rukiye Güven: Emekli İşçi. Hasan Hüseyin Karabulut: Öğretmen-Avukat. Eskişehir'de bazı gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.
Gürsel Şenşafak: Sendikacı, Mersin EMP il Başkanlığı, PM üyeliği, 2011 yılında Eskişehir'de HDK çalışmalarında bulundu, il eş başkanlığı ve PM üyeliği yaptı.
Halen HDK Türkiye Meclisi üyesi Ceren Gökçe: Üniversite mezunu. Eskişehir'de iki yıl Sosyalist Kadın Meclislerinin sözcülüğünü yaptı. Halen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eskişehir Şubesi'nde aktif olarak çalışmaya devam ediyor.
Barış Sulu: Hacettepe Üniversitesi sınıf öğretmenliği, Akdeniz Üniversitesi Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinde okudu. Halen Anadolu Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nde eğitimine devam ediyor. Kaos GL Derneği''nin çalışmalarına katıldı. LGBTE deneklerinin yönetim kurullarında yer aldı. Öteki Erkekler kitabının editörlüğünü yaptı. 'Dikkat Okulda Trans Var' belgesini çekti. 2013'te trans bireylerin geçiş süreçleri için çalışan Trans Danışma Merkezi Derneği'nin kurucularının arasında.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.