“Huzurlu seçim toplantısı”

"Huzurlu seçim toplantısı"

Toplantı esnasında bir konuşma yapan Vali Tuna, "İlimiz Polis Sorumluluk Bölgesinde 161 binada 540.724 seçmen, 1516 sandık; Jandarma Sorumluluk Bölgesinde 413 binada 72.885 seçmen, 476 sandık ve ilimiz genelinde 574 binada, 1992 sandıkta...

Toplantı esnasında bir konuşma yapan Vali Tuna, "İlimiz Polis Sorumluluk Bölgesinde 161 binada 540.724 seçmen, 1516 sandık; Jandarma Sorumluluk Bölgesinde 413 binada 72.885 seçmen, 476 sandık ve ilimiz genelinde 574 binada, 1992 sandıkta 613.609 seçmen oy kullanacaktır" dedi.
Seçimin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesini dileyen Vali Tuna, bu kapsamda 16 Mart 2015 tarihinde ilçe kaymakamları, güvenlik kurumlarının müdürleri ile seçim güvenliği toplantısı yaptıklarını söyledi.
Siyasi Parti İl Başkanlarının da görüşlerini almak istediklerini aktaran Vali Tuna, toplantıda; Seçim Mevzuatı ve Genel Esaslar, Seçim Öncesi, Sırası ve Sonrasında Alınacak Güvenlik Tedbirleri, Miting Alanları ve Güzergahlar, Seçim Büroları Hoparlörle Propaganda, Propaganda Amaçlı Yayın ve Malzeme Dağıtma, Stant Açma, Propaganda Yayınlarına İlişkin Yasaklar, İlan-Reklam Yerleri, Süreleri ve 298 Sayılı Yasaya göre bu konuların iş ve işlemleri takip denetlemekle görevli kurumlar hakkında bilgi verdi.
Sandık Alanı ve Çevresi, Sandık Alanında Bulunabilecekler, Sandık Alanındaki Yasaklar ve Yapılamayacak Faaliyetler ile Seçim Günü Yapılamayacak Faaliyetler hakkında da bilgi sunan Vali Tuna, ülkemiz ve ilimiz için hayırlı bir seçim süreci geçmesini dileyerek "Bizim görevimiz seçim sürecinin huzur ve sükûnet içinde geçmesini sağlamaktır" dedi.
Vali Tuna'nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları Hamdi Bilge Aktaş ve Cafer Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı J.Alb. Ufuk Özsoy ve Siyasi Parti İl Başkanları katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.