İl Genel Meclis Başkanı'ndan milletvekillerine davet

İl Genel Meclis Başkanı’ndan milletvekillerine davet
İl Genel Meclis Başkanı Ahmet YAPICI Mart Ayı 1 . oturumunda görüşülecek olan 2009 yılı Eskişehir İl Özel idaresi faaliyet raporunun sunulacağı oturuma Eskişehir milletvekillerini yazmış olduğu mektupla davet etti.Başkan...

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet YAPICI Mart Ayı 1 . oturumunda görüşülecek olan 2009 yılı Eskişehir İl Özel idaresi faaliyet raporunun sunulacağı oturuma Eskişehir milletvekillerini yazmış olduğu mektupla davet etti.
Başkan Yapıcı Mektubunda Şöyle dedi:
Sayın vekilim,
Ülkemizin ilerlemiş çağdaş toplumlar düzeyine ulaşabilmesi için; özellikle son yıllarda gösterilen yoğun çabalar, yaşamımızı her alanında hissedilir şekilde olumlu yönde etkilemeye başlamıştır. Hantal, kalitesiz, atıl icraatların yerini teknolojik imkanlar kullanarak, vatandaşımızın yaşam kalitesini artırıcı yatırımlara dönüştürmeye başlanmıştır.
Bu değişim sürecinde fonksiyonelliğini yitirmiş yasalar süratle güncellenerek idari sistemdeki tıkanıklığı giderme noktasında önemli adımlar atılmıştır. Bir asırlık 3360 Sayılı Yasanın yerini, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu alarak Mahalli İdarelerin en önemli birimi olan İl Özel İdarelerini her alanda daha etkin, verimli ve şeffaf hale getirmiştir. Ülkemizde kısa sürede gerçekleşen bu değişim ve gelişimde şüphesiz büyük pay sahibi olan iktidarı ve muhalefetiyle aynı parlamentonun üyesi siz Saygıdeğer Milletvekillerimize, Eskişehir İl Genel Meclisi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu bağlamda; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. Maddesi uyarınca Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun, 41. Maddesinin 4. fıkrasında belirtildiği şekilde stratejik plan ve performans hedeflerine göre; İlimiz Özel İdaresince yürütülen çalışmaları açıklayan "Faaliyet Raporu"nun görüşüleceği Mart ayı olağan toplantımızın, 01 Mart 2010 tarihli 1. birleşimine teşrif ederek onur vermenizi arz ediyor, saygılar sunuyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.