“İNSAN HAKLARI HER GEÇEN GÜN KAYBOLUYOR”

"İNSAN HAKLARI HER GEÇEN GÜN KAYBOLUYOR"

Eskişehir Kent Konseyi Çalışma Grubu tarafından Dünya İnsan hakları Günü dolayısı ile düzenlenen konferans dün Taşbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Katılımın beklenenden az olduğu konferansa konuşmacı olarak...

Eskişehir Kent Konseyi Çalışma Grubu tarafından Dünya İnsan hakları Günü dolayısı ile düzenlenen konferans dün Taşbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Katılımın beklenenden az olduğu konferansa konuşmacı olarak Türkiye İnsan hakları Vakfı Kurucularından Hüsnü Öndül, CEDAW sivil toplum yürütme kurulu üyesi zeynep Gölnil Piyade ve Uluslararası Af örgütü Türkiye Şubesi İnsan Hakları Eğitim Koordinatörü Hossein Sadri katıldılar.
Konferansın moderatörlüğünü yapan Pınar Çelik ise insan haklarında yaşanan kıyımlardan söz ederek bu konunun pek çok konuyla açılarak konuşulması gerektiğini söyledi.
İnsan hakları konusunun gelişmesi yerine her geçen gün insanların haklarını yitirdiğini belirten Çelik; "Baskıcı rejimler karşısında çok kimlikli toplumlar konusu konuşulmalı. İşsizlik, intiharlar, kadın hakları, zorunlu göçler konuşulmalı. Barınma hakkını bile elde edemeyen insanlar konuşulmalı ve biz bunları konuşacağız. İnsan Hakları her yönüyle hayata geçmeli" diye konuştu.
Konferansın sonunda ise dinleyici olarak katılanlar merak ettikleri konular hakkında, katılımcılara sorularını ilettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.