"İş konseyinde" imzalar atıldı

“İş konseyinde” imzalar atıldı
Eskişehir’in gelişimine ve kalkınmasına katkı sunmak amacıyla kentteki 49 oda ve meslek örgütü tarafından oluşturulan Eskişehir İş Konseyi’nin kuruluş sözleşmesi, TÜLOMSAŞ Devrim Müzesi’nde gerçekleşen törenle imzalandı.Saygı...

Eskişehir’in gelişimine ve kalkınmasına katkı sunmak amacıyla kentteki 49 oda ve meslek örgütü tarafından oluşturulan Eskişehir İş Konseyi’nin kuruluş sözleşmesi, TüLOMSAŞ Devrim Müzesi’nde gerçekleşen törenle imzalandı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Konseyin Dönem Sözcüsü Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, konseyin amaç, hedef ve çalışma şartları hakkında bilgi verdi. 
Kesikbaş, Eskişehir İş Konseyi’nin bir fikir kulübü olmadığına dikkat çekerek, kuruluş amaçlarının kent ekonomisi, kalkınması ve kentin taleplerini temel alan değerler ile fiili olarak faaliyet göstermek olduğunun altını çizdi.
Kesikbaş, Eskişehir İş Konseyi’nin, üyelerinin temsil edildiği kurum ve kuruluşlar itibariyle birlik, beraberlik ve uzlaşı içerisinde temsil ettiği kurumların genel prensiplerine veya uygulamadaki yasalarına uygun olarak hareket edeceğini belirterek, “Konsey üyeleri hangi dünya görüşünden olursa olsun, bireysel siyasi fikir ve görüşler bir kenara bırakılarak Eskişehir merkezli ortak değerler oluşturulması ve bu ortak değerler sayesinde kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliği ile ekonomik ve siyasi gelişmelere yön verebilen, Türkiye ve küresel düzeyde ekonomisi güçlü çağdaş bir Eskişehir yaratma gayesiyle hareket edecektir” dedi. 
Konseyin siyaseten bireysel görüşmeler değil üye kurum ve kuruluşların somut taleplerinin öncelikli olmasının genel prensipleri olduğunu aktaran Kesikbaş, “Kişisel rekabet değil, Eskişehir’in çıkarları öncelikli olacaktır. üye kurumların tek başına kifayet edemediği ancak güç birliği ile üstesinden gelinebilecek Eskişehir konularını oluşturmak konseyin en önemli ödevidir. Eskişehir’in gelecek vizyonu, potansiyel projeler veya yapılan hataların çözüm önerileri oluşturularak sunulacaktır” ifadelerini kullandı.
Kesikbaş, ayrıca konseyin dönem başkanlığı sistemi ile çalışacağını ve her üç ayda bir dönem başkanının temsil ettiği kurumda toplanacağını da sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından meslek odaları örgüt temsilcileri kendilerini tanıtarak, kısa birer konuşma gerçekleştirerek imzalar atıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.