"Işıkları kapatın" çağrısı!

“Işıkları kapatın” çağrısı!
Odunpazarı Belediyesi “Dünya Saati” eylemine destek için 28 Mart saat 20.30 – 21.30 arasında KURŞUNLU KÜLLİYESİ’NİN ışıklarını kapatacak.WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından küresel iklim değişikliğine...

Odunpazarı Belediyesi "Dünya Saati" eylemine destek için 28 Mart saat 20.30 – 21.30 arasında KURŞUNLU KÜLLİYESİ'NİN ışıklarını kapatacak.

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için bu yıl dünya genelinde dokuzuncusu düzenlenecek "Dünya Saati" eylemine bir destek de Odunpazarı Belediyesi'nden geldi.
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir ve Odunpazarı halkını 28 Mart Cumartesi akşamı 20.30 ile 21.30 arasında ışıklarını bir saatliğine kapatmaya davet etti.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kamu kuruluşlarını, özel şirketleri ve bireyleri, ışıklarını birer saatliğine kapatmaya çağıran ve çevre konusundaki en büyük kitlesel hareketlerden olan "WWF Dünya Saati" eylemi hakkında bir açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Dünya Ağaç Günü etkinlikleriyle doğanın, ağacın, suyun önemine dikkat çektik ve bu farkındalığı sürdürmeyi misyon edindik. Kuraklık, sel, aşırı sıcaklık gibi hava olayları, küresel ısınmanın ciddiyetini gözler önüne seriyor. Tüm canlıların karşı karşıya olduğu tehdidin artık herkes farkına varmalı. Mevcut yaşam tarzımız dünyanın sınırlarını zorluyor ve iklim değişikliği sorununun çözümünü zorlaştırıyor. Eskişehir halkı olarak, 28 Mart'ta bir saat boyunca ışıklarımızı kapatıp, hep birlikte çevre sorunlarına kayıtsız kalmadığımızı göstermeliyiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.