Kadın Girişimciler Kurul yeni yönetiminde görev bölümü

Kadın Girişimciler  Kurul yeni yönetiminde görev bölümü
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan Kadın Girişimciler kurulu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "TOBB Çatısı altında kurulan ve Eskişehir Ticaret Odası bünyesinde çalışmalarını sürdüren Eskişehir...

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan Kadın Girişimciler kurulu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "TOBB Çatısı altında kurulan ve Eskişehir Ticaret Odası bünyesinde çalışmalarını sürdüren Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu, iki yıldır başarıyla çalışmalarını sürdürmektedir. İki yılsonunda yapılan seçimle, Rukizan Sızanlı İLKGK Başkanlığına, Yasemin Tarcan ve Hüsniye Tali Ayrancıgil başkan yardımcılığına seçilmiştir. Kendilerini kutlar başarılı çalışmalarının sürmesini dilerim." dedi.
Kurulun, Kadın girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari bir kurul olarak kurulan İl Kadın Girişimciler Kurulu, kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak amacıyla çalıştığını ifade eden Harun Karacan açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Meclisinde en çok kadın üyesi olan odalardan biri olarak, kadınların yaşamın her alanında yer almaları, gerek siyasette, gerek iş dünyasında, gerekse sosyal hayatın içinde aktive edilmeleri bizim için büyük önem taşımaktadır.
Nüfusumuzun yarısı kadınlardan oluşmaktadır. Eskişehir'de kadın girişimcilerin sayısının artması ile kentimizin iş dünyası da güçlenecek, iş yaşamının kalitesi yükselecektir. Diğer bir ifadeyle kentimizin ekonomik kalkınması sadece erkekler tarafından değil, kadınlarımızın da erkeklerin yanında ve birlikte gösterecekleri çaba ve sağlayacağı katma değerle gerçekleştirilebilecektir.
Bu düşüncelerle, kadın girişimciliğin gelişmesi için, kadın girişimcilere yönelik pozitif ayrımcılık politikasının bir örneğini gerçekleştirmekteyiz. Eskişehir'de kadın girişimcilerin sayısını artırmak için öncülük eden İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun yeni görev sürelerinde de desteğimiz devam edecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.