Kadınlar savaş istemiyor
Eskişehir Demokrratik Kadın Platformu üyeleriyle Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden Savaş tezkeresinin onaylanmasına tepki geldi.
Demokratik Kadın Palftormu üyeleri önceki akşam Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde biraraya gelerek savaş istemediklerini haykırdılar. Platform adına konuşan Sena Erten, "Suriye'den gelen top mermisi Akçakale'de yaşayan insanların ölümüne neden oluyor. Hükümet mensuplarının Akçakale'de ölenler için döktüğü gözyaşları timsah gözyaşlarıdır. Bu savaş zaten bizim savaşımız değildir. Biz kadın platformu olarak bu emperyalist savaşa karşıyız" dedi. Cumhuriyet kadınları Dernek Şube başkanı Nermin Yıldız da dün yaptğı açıklamada Suriye ile Türkiye halkının kardeş olduğunu belirterek, "Bu kardeşlik devam edecektir" diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.