"Kalabak Suyu'nu güvenle tüketebilirsiniz"

"Kalabak Suyu’nu güvenle tüketebilirsiniz"
 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Korona ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olan ve vatandaşların severek tükettiği Kalabak Suyu için de çeşitli önemler alındı. Her sabah...

 


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Korona ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Eskişehir'in en önemli simgelerinden biri olan ve vatandaşların severek tükettiği Kalabak Suyu için de çeşitli önemler alındı. Her sabah üretim başlamadan düzenli olarak ilaçlama yapılan Kalabak Tesisleri'nde ayrıca saka araçları da düzenli olarak ilaçlanıyor.


Korona virüste salgının her geçen gün artması nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Mart ayı başında aldığı kararları uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda uzun süredir Kalabak Tesisleri'ndeki düzenli dezenfeksiyon çalışmaları, suların vatandaşlara ulaştırıldığı saka araçlarında da başladı. Kalabak suyu üretimine dair herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Kalabak yetkilileri, hem personelin hem de vatandaşın sağlığı düşünülerek birçok önlemi hayata geçirdiklerini ifade ettiler. Yetkililer "Günlük 60 bin damacana 140 Kalabak Suyu aracı ile Eskişehirlilere ulaşıyor. Bu kapsamda belediyemizin aldığı önlemler çerçevesinde Kalabak Tesisilerimizde de önlemlerimizi arttırdık.  Her sabah üretim başlamadan erken saatlerde üretim sahasında, yemekhanelerde, giyinme odalarında, toplantı salonlarında ve en önemlisi laboratuarımızda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Ayrıca personellerimizin de kişisel temizliklerini sağlaması için farklı noktalara el dezenfektanları yerleştirdik. çeşitli eğitimler, afişler ve broşürlerle personelimizi bilinçlendiriyoruz. Eskişehirliler suyumuzdan yana gönlünü ferah tutsun: Sağlık Bakanlığı'nın öngördüğü tüm kriterler ve önlemler dikkate alınarak, sorunsuz ve güven içerisinde suyumuzu halkımıza ulaştırıyoruz" diyerek vatandaşların Kalabak Suyu'nu güvenle tüketebileceğinin altını çizdiler. Damacanaların Sağlık Bakanlığı yönetmeliği gereği 70 derece sıcaklıkta otomatik makinelerde yıkandığını belirten yetkililer, tesislerde el değmeden üretim yapıldığına dikkat çektiler. Hem sudan hem de dolu damacanalardan numuneler alarak her gün fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik su analizlerinin yapıldığını belirten ESKİ yetkilileri, İl Sağlık Müdürlüğü'nün de rutin kontrollerini yaptığını ifade ettiler.


Yetkililer ayrıca dağıtım araçlarında da düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiğinin altını çizdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.