KARARLAR SÜS OLSUN DİYE Mİ ALINIYOR?

KARARLAR SÜS OLSUN DİYE Mİ ALINIYOR?
Eskişehir’de bazen kentin gelişmiş yüzüne hiçte yakışmayan manzaralar ortaya çıkıyor. Şehir hayatını düzenleyen pek çok kuralın geçersiz sayıldığı anlarda ortaya çıkan manzaralar “Bu kurallar neden konuluyor?” sorusunu...

Eskişehir'de bazen kentin gelişmiş yüzüne hiçte yakışmayan manzaralar ortaya çıkıyor. Şehir hayatını düzenleyen pek çok kuralın geçersiz sayıldığı anlarda ortaya çıkan manzaralar "Bu kurallar neden konuluyor?" sorusunu da beraberinde getiriyor. Çünkü gelişi güzel yapılan parklardan, kaldırım üzerlerine yapılan işgallere ve inşaat atıkları ile kapatılan cadde ve sokaklara kadar her türden görüntüye sıkça rastlamak artık olağan görüntüler arasına girmeye başladı.
Özellikle trafikte kuralları hiçe sayan şekilde gösterilen davranışlar nedeniyle yaşam alanları adeta kısıtlanıyor.
UKOME'NİN KARARLARI SÜS OLSUN DİYE Mİ VAR?
Kısa adı UKOME olan Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi tarafından alınan yasak kararına uymayan araç sürücüleri özellikle halkın yoğun olduğu cadde ve sokakları araç parkları ile donattılar. Özellikle kent merkezinde UKOME tarafından alınan yasak kararlarının hiçe sayıldığına dikkat çeken Eskişehir esnafı ile vatandaşlar yetkileri de göreve davet ettiler.
UKOME tarafından alınan yasak kararının ardından belirlenen cadde ve sokaklara araç girilmemesine dair uyarı levhaları yerleştirildiğini de hatırlatan vatandaşlar, "Uyarı levhasını göre göre araçlar cadde ve sokaklarda adeta cirit atıyor. Bu soruna karşı yetkililer ise denetim mekanizmasını bir türlü de harekete geçiremiyor. Yasak olan cadde ve sokaklara günün her saati giriş çıkış yapan araç sürücüleri, kazaları da beraberinde getiriyor. Alınan yasak kararına bir an önce uyulmasını, uymayanlarında cezalandırılmalarını istiyoruz. Madem yasak kararın uyulmayacaktı ya da göz yumulacaktı neden bu karar alındı?" diye tepkilerini dile getirdiler.
Eskişehirliler ayrıca herkesin ortak kullanım alanı olan sokakların ve kaldırımların da artık işgal edilmemesi gerektiğini belirterek, bu konuda da duyarlı olunmasını istediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.