Kırgız Büyükelçi Eskişehir'de!

Kırgız Büyükelçi Eskişehir’de!
Eskişehir’i daha yakından tanımak ve çeşitli resmi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. İbragim Dzhunusov, Vali Gün gör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.Samimi bir...

Eskişehir'i daha yakından tanımak ve çeşitli resmi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. İbragim Dzhunusov, Vali Gün gör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret esnasında duygularını dile getiren Vali Tuna, Büyükelçi Dzhunusov'u Eskişehir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Eskişehir'in her alanda hızla geliştiğini aktaran Vali Tuna, iki ülke arasındaki üst düzey gelişmelerin sevindirici olduğuna vurgu yaptı.
"Dilde, Fikirde, İşte Birlik" sözünü kendilerine şiar edindiklerini kaydeden Vali Tuna, bu manada 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği süreci içerisinde, yapılan etkinliklerle Türk insanını Eskişehir'de bir araya getirdiklerini söyledi.
Geçtiğimiz aylarda Vali Tuna'nın Kırgızistan'a yaptığı ziyareti değerlendiren Büyükelçi Dzhunusov, Kırgız halkının Türkiye'yi ve Eskişehir'i çok iyi tanıdığını aktardı. Geçmiş dönemlerde Başbakan Yardımcılığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığını belirten Büyükelçi Dzhunusov, Kırgızistanlı vatandaşların Türk insanını ve Türkiye'yi çok sevdiğini kaydetti.
Ziyaretin sonunda Büyükelçi Dzhunusov, günün anısına valilik şeref defterini imzaladı. Vali Tuna'da ziyaret anısına Büyükelçi Dzhunusov'a, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti anı tabağı takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.