Kitaplar öğrenciler için umut olacak

Kitaplar öğrenciler için umut olacak

Anadolu Üniversitesi Çağdaş Eğitim Kulübü "Umudumuz Kitaplar 2010" adını verdiği kitap toplama kampanyası kapsamında, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğretmen ve öğrencilerini ağırladı. Öğrenci Merkezi binasında bulunan...

Anadolu Üniversitesi Çağdaş Eğitim Kulübü "Umudumuz Kitaplar 2010" adını verdiği kitap toplama kampanyası kapsamında, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğretmen ve öğrencilerini ağırladı.
Öğrenci Merkezi binasında bulunan Çağdaş Eğitim Kulübü odası ziyaretçilerin getirdiği yaklaşık üç bin kitapla dolarken, Kulüp başkanı Ramazan Karatepe 21 Ekim'de başlatılan ve 30 Mayıs'a kadar sürecek olan kampanyada toplanan kitap sayısının toplamda 4 bine yaklaştığını söyledi.
Karatepe, kitapların nereye gideceğinin henüz belirlenmediğini, ihtiyaçları doğrultusunda okulların kendileriyle temasa geçtiğini, kendilerinin de bu talepleri değerlendirerek gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit edip yardımda bulunduklarını söyledi. "Geçen sene Mersin ve Antalya'nın birer köyünde kütüphane, Erzurum'da bir köy okulunda hem bir kütüphane hem de bir anaokulu kurduk. Ayrıca "Okuyan Şehir Trabzon" kampanyasında ve İzmir'de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Kampüsü'nde kitap bağışında bulunduk. Bundan sonra da bağışlarımız aynı şekilde sürecek" dedi.
Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğretmenlerinden Yrd. Doç. Dr. Elif Dağdemir de "Burada güzel bir iş çıkartıldığını düşünüyorum. Arkadaşım ve meslektaşım Zeynep Erdinç ile birlikte bu dersi dört yıldır veriyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere bu ders, öğrencilerin gönüllü olarak topluma katkı sağlamasını amaçlamaktadır. Biz, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazandıracak bir şeyler yapmalarını istedik. Bu amaçla toplayabildiğimiz kadar ikinci el kitap topladık. Tüm topladıklarımızı da okulumuz bünyesinde bulunan Çağdaş Eğitim Kulübü'ne verdik ve kulüp de gerekeni yapıyor." şeklinde konuştu. Dersin diğer öğretmenlerinden olan Yrd. Doç. Dr. Zeynep Erdinç de, dersin dört yıldır her iki dönemde de verildiğini ve öğrencilerle birlikte bu işten büyük keyif aldıklarını belirtirken, "Bu ders varlığını sürdürdüğü ve öğrenciler aynı şevkle çalıştığı müddetçe bu tür faydalı kampanyalar devam edecek" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.