Kızılay'dan üniversiteliler ile gönüllülük toplantısı

Kızılay’dan üniversiteliler ile gönüllülük toplantısı
Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi’nde olağan gençlik gönüllülük toplantısı Anadolu Üniversitesi Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.Toplantıda Uluslararası Kızılay-Kızılhaç...

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi'nde olağan gençlik gönüllülük toplantısı Anadolu Üniversitesi Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.
Toplantıda Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketi, Türk Kızılayı'nda Gönüllülük, Dünyada ve Türkiye'de Kızılayın Tarihçesi, Kampanya Oluşturma Yönetimi, AB Eğitimi ve Gençlik Programları, Proje Eğitimi, Atölye Çalışması, İletişim ve Takım Becerileri konularında genç Kızılaycılara bilgiler verildi. Gençlik gönüllülük toplantısın temel amacı Kızılayı ve Kızılaycılığı genç bireylere tanıtmak,Kızılayın 7 temel ilkesi olan insaniyetçilik,ayrım gözetmemek,tarafsızlık,bağımsızlık,hayır kurumu niteliği,birlik,evrensellik ilkelerinin çatısı altında çalışmalar yapabilmek ve bu çalışmalara gençleri teşvik edebilmektir. Toplantıda Kızılay içerikli çeşitli sunumların ve filmlerin gösteriminin yanı sıra genç Kızılay Gönüllülerinin sosyal sorumluluk projelerine destek vermelerini sağlamak adına örnek projelerin sunumu ve yeni projelerin yaratılmasıyla ilgili çeşitli görsellerin tatbiki yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.