"Kooperatifler birliktelik unsurunun kalesidir"

“Kooperatifler birliktelik unsurunun kalesidir”
ESKO Başkanı Azmi Aka tören sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Kooperatifler sanayi devriminden sonra çağdaş kimliklerini kazanmaya başlamışlardır. Bu kooperatifler gelişmiş ülkelerin kalkınmalarında büyük...

ESKO Başkanı Azmi Aka tören sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Kooperatifler sanayi devriminden sonra çağdaş kimliklerini kazanmaya başlamışlardır. Bu kooperatifler gelişmiş ülkelerin kalkınmalarında büyük rol oynamışlardır. Bugün de kooperatifler gelişmiş ülkelerin en önemli 'üretim ve istihdam' kuruluşları olarak işlevlerini sürdürmektedirler. Kooperatifçilik insanlık tarihi kadar eskidir. Yani insan oğlunun varoluşu kooperatifçilik serüvenin de başladığı söylenir. Çünkü kooperatifçiliğin en önemli ilkesi 'bireylerin dayanışması ve işbirliğidir' Bundan dolayı kooperatiflere 'birliktelik ruhunun kaleleri' de denir. Kooperatiflerin temel amaçları kar elde etmek değildir. Bu nedenle ekonomik krizlere dayanıklıdır. Bunu da yakın zamanda yaşanan 'global mali krizde kanıtlamışlardır. Halkımız kurulmuş kooperatiflere daha fazla ilgi ve destek vermeliler. Yeni kooperatif kurulması konusunda öncülük etmeliler."
ESKO Yönetim Kurulu üyeleri törenin ardından önce Vali Mehmet Kılıçlar'ı, sonra da Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.